/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Konakcancel

İzmir Konak Kiralık Ev

araması için 344 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Konak Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Konak kiralık konut tercihinde bulunmadan önce, sizler için hazırladığımız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Bölgenin coğrafi konumundan, emlak piyasasına kadar çok çeşitli bilgilere yer verdiğimiz yazıyı okuduktan sonra, ilçeyi daha yakından tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Konak, Türkiye’nin refah düzeyi en yüksek kentlerinden biri olan İzmir’in bir ilçesidir. İlçe kuzey hattında İzmir Körfezi ile buluşur. Doğusunda Bornova, güneyinde Buca ve Karabağlar, batısında Balçova ve kuzeyinde ise Bayraklı illeri ile komşudur. İlçe, 495 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Denizden yüksekliği ise sadece 8 metredir. Kentin en önemli sosyalleşme alanlarından biri olan Konak, aynı zamanda İzmir’in kültürel ve ticari merkezidir. 

 

Konak Kiralık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler 

İzmir’de ikamet eden veya başka bir şehirden gelerek burada yaşamayı planlayan kişiler için, Konak kiralık daire tercihleri bir hayli isabetli olacaktır. Zira Konak ilçesi, İzmir’in en gelişmiş yerleşim bölgelerinden biridir.  İzmir’de yer alan birçok tarihi ve kültürel mekan, bu ilçenin sınırları içerisinde yer alır. İzmir Saat Kulesi, Kadifekale,  tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kültürpark, Tarihi Asansör ve Tarihi Havagazı Fabrikası, hemen herkesin dikkatini çeken önemli yapılardır. Tüm bunların dışında ilçe, sanat faaliyetleri açısından da oldukça zengindir. Türkiye’nin en büyük sanat merkezlerinden biri olan Adnan Saygun Sanat Merkezi burada bulunmaktadır. Ayrıca ilçe, kentin en prestijli eğitim kurumlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin en iyi liselerinden İzmir Atatürk Lisesi ve İzmir Kız Lisesi , burada hizmet vermektedir. 

 

Konak Kiralık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

2019 Yılında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 356.563’e ulaşmıştır. Bu kişilerin %51.18’i kadın, geriye kalan %48.82’si ise erkektir.  1987 yılında çıkan bir kanun ilçe kurulan ilçenin 113 büyük mahallesi vardır. Köy ve bucak yerleşimi ise bulunmaktadır. İlçenin idari yapısı 2008 yılında çıkan bir kanunla değişmiştir. Karabağlar ilçesi, 55 mahalle ve 2 köy yerleşimini de alarak Konak’tan ayrılmıştır. Konak kiralık ev düşünenler arayışlarını, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde yoğunlaştırabilir:

 

 • Güzelyalı Mahallesi 
 • Göztepe Mahallesi
 • Murat Reis Mahallesi
 • Zafertepe Mahallesi
 • Atilla Mahallesi
 • Çankaya Mahallesi
 • Kültür Mahallesi
 • Ulubatlı Mahallesi
 • Güneşli Mahallesi
 • Ferahlı Mahallesi

 

Konak Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 185. 996 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2.86 olarak hesaplanmıştır. Konak’ta kiralık daireler ortalama 110 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise yaklaşık 14 Türk Lirası’dır. Çok daha açık bir ifade ile, sahibinden İzmir Konak kiralık daire arayışında olan birinin ortalama 1553 Türk Lirası kira ödemesi gerekeceğini söyleyebiliriz. Ancak kira bedeli, konut tipinden fazlasıyla etkilenmektedir. Konut tipine göre kira bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+0, 50 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1326 Türk Lirası 
 • 1+1, 65 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1337 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1248 Türk Lirası
 • 3+1, 125  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1620 Türk Lirası

 

Eğer Konak kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden irtibata geçebilir veya İzmir Konak kiralık daire günlük gibi ilanların dahi yer aldığı listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Konak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.