/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Afşincancel

Kahramanmaraş Afşin Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Afşin Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Afşin kiralık konut arayışı içerisinde olanlar için tercih yapmalarını kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazıyı okuduktan sonra semt hakkında bilgi edinmiş olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Afşin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Kahramanmaraş iline bağlı bir yerleşim birimidir. Bölgede bilinen ilk yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır.  Hititlerden Urartulara kadar çok başka uygarlıklara ev sahipliği yapan ilçe, 1572 yılında Osmanlı imparatorluğu’nun egemenliği altına girmiştir. İlçenin ekonomisi madene dayalı olarak gelişmiştir. Semtte çok verimli bakır rezervleri bulunmaktadır. Bu rezervlerden çıkarılan bakırın ton fiyatı 7 bin dolar gibi büyük meblağlara satılabilmektedir.

Afşin Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Afşin kiralık daire bakanların öncelikli olarak göz önünde bulundurmaları gereken şeyler, semtin coğrafi konumu ve fiziksel özelliğidir. Özellikle başka şehirlerden gelerek bölgeye yerleşmeyi düşünenlerin yerleşimlerini buna göre yapması çok önemlidir. Afşin ilçesi, 1387 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine yayılmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, kısacası rakımı yaklaşık 1230 metredir. Semt, kent merkezinden tam yüz elli kilometre mesafede bulunmaktadır. Yakın ilçelerden olan Elbistan ile arada yirmi sekiz kilometre, Göksun ile ise elli kilometre mesafededir. İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kar ve tipi sık sık görülür. İlçenin Orta Akdeniz Bölümü’nde yer alan köyleri daha sıcak ve yağışlıdır. Ancak semt merkezinde karasal iklim hüküm sürmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu durum tarım ve hayvancılık yapılmasını zorlaştırmaktadır. Eğer madencilik ya da ticaret sektörleri ile ilgili iseniz Afşin kiralık ev tercihiniz çok daha doğru olacaktır. 

Afşin Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, Afşin ilçesinde yaşamını sürdürenlerin sayısı bugün itibari ile 81.423’tür. İlçe nüfusunun 41.297’si erkek, geriye kalanı ise kadındır. Kısacası nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semt, kent nüfusunun yaklaşık olarak %7.11’ine ev sahipliği yapar. Bu rakamlar ışığında ilçenin kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimi olduğu söylenebilir. İlçe nüfusu 2009-2017 yılları arasında azalmıştır. Bugün itibari ile küçük bir artış söz konusudur. Bu sebeple, ilçedeki nüfus grafiği artış eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı %0.39’a yakındır. Kahramanmaraş Afşin kiralık daire tercih etmeyi düşünenler,  aşağıda gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırarak, hayallerindeki eve bir adım daha yaklaşabilirler:

 • Efsus Turan Mahallesi 
 • Yeşilyurt Mahallesi
 • Gaziosmanpaşa Mahallesi
 • Beyceğiz Mahallesi
 • Afşin Bey Mahallesi
 • Arıtaş Mahallesi
 • Kale Mahallesi
 • Alpaslan Mahallesi
 • Dedebaba Mahallesi
 • Çobanbeyli Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi

Eğer siz de Afşin kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kahramanmaraş Afşin kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Afşin Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.