/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Andırıncancel

Kahramanmaraş Andırın Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Andırın Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Andırın kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Andırın Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe 1515 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Türk tarihi açısından oldukça önemli olan ilçede yer yer geçmiş dönemlere ait kalıntılara rastlanmaktadır. Andırın kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yoğun olarak tahıl tarımı yapılırken hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı ve balıkçılık faaliyetleri yürütülmektedir. Tahıl ürünleri kapsamında buğday, arpa ve yulaf ekiminin yapıldığı ilçede yaşayan bölge halkı genellikle işlenebilir sanayi bitkilerinin tarımını yapmaktadır. İlçede sulu ve kurum tarım faaliyetleri yapılırken sanayi kolların da çalışmak isteyen kişiler için ise yakın bölgelerde yer alan ilçelerde iş fırsatları bulunmaktadır. İlçede tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin son dönemde yükselen bir ivme kazanmasından ötürü bölgede konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle bölge Türkiye içerisinde gelişmekte olan bölgeler arasında yer almaktadır.

Andırın Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 33 bin 193’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51’ini (16 bin 929) erkek, yüzde 49’unu (16 bin 264) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Andırın kiralık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 57 adet mahalle bulunmaktadır. Andırın kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akçakoyunlu Mahallesi, Akgümüş Mahallesi, Akifiye Mahallesi, Alameşe Mahallesi, Alanlı Mahallesi, Alınoluk Mahallesi, Altınboğa Mahallesi, Altınyayla Mahallesi, Anacık Mahallesi, Arıklar Mahallesi, Başdoğan Mahallesi, Bektaşlı Mahallesi, Beşbucak Mahallesi, Boğazören Mahallesi, Bostanlı Mahallesi, Boynuyoğunlu Mahallesi, Boztopraklı Mahallesi, Bulgurkaya Mahallesi, Cambaz Mahallesi, Camuzluk Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çiğşar Mahallesi, Çokak Mahallesi, Çuhadarlı Mahallesi, Darıovası Mahallesi, Efirağızlı Mahallesi, Emirler Mahallesi, Erenler Mahallesi, Geben Mahallesi, Gökahmetli Mahallesi, Gökçeli Mahallesi, Gökgedik Mahallesi, Hacıveliuşağı Mahallesi, Kabaağaç Mahallesi, Kabaklar Mahallesi, Kaleboynu Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kargaçayırı Mahallesi, Kıyıkçı Mahallesi, Kızık Mahallesi, Köklü Mahallesi, Köleli Mahallesi, Kumarlı Mahallesi, Kuzgun Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Osmancık Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Rifatiye Mahallesi, Sumaklı Mahallesi, Torlar Mahallesi, Torun Mahallesi, Tufan Paşa Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Kahramanmaraş Andırın ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kahramanmaraş Andırın kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Andırın Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.