/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çağlayanceritcancel

Kahramanmaraş Çağlayancerit Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çağlayancerit Kiralık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluoyr. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Çağlayancerit kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, iklimi, ekonomik yapısı, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Çağlayancerit, Türkiye’nin Kahramanmaraş iline bağlı, Akdeniz Bölgesi’nde kalan bir ilçesidir. İl merkezine 64 kilometre doğusunda yer alır. Ceviziyle ünlü olan Çağlayancerit, Türk Patent Enstitüsü’ne coğrafi işaret başvurusu yapılarak koruma altına alınmıştır. Çağlayancerit ilçesi coğrafi olarak Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde kalmaktadır. 

Çağlayancerit kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Nurhak ilçesi, 
  • Batısında Kahramanmaraş Merkez ilçesi, 
  • Doğusunda Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi, 
  • Güneyinde ise Pazarcık ilçesi ile çevrilidir. 

İlçenin yüzölçümü 642 kilometrekare, rakımı ise 1.100 metredir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre tarih boyunca antik, askeri ve ticari yolların kavşak noktasında bulunan Çağlayancerit Bölgesi Prehistorik devirlerden itibaren yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. 

Çağlayancerit Kiralık Daire Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 23.346’dır. Bu sayının yüzde 48,70’i kadın, yüzde 51,30’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 470 kilometrekare, rakımı ise 1.100 metredir. Çağlayancerit kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 16 mahalle vardır. Bu mahalleler; Boylu Mahallesi, Emiruşağı Mahallesi, Helete Mahallesi, Küçükcerit Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Oruçpınar Mahallesi, Kale Mahallesi, Fatih Mahallesi, Bölükdamlar Mahallesi, Aksu Mahallesi, Zeynepuşağı Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Engizek Mahallesi, Bozlar Mahallesi, Akdere Mahallesi ve Küçüküngüt Mahallesidir. Kahramanmaraş Çağlayancerit kiralık ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Çağlayancerit Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesindeki ve ilin genelinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 16 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 796 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de kiralık konut tercihini Kahramanmaraş ilinin Çağlayancerit ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kahramanmaraş Çağlayancerit sahibinden kiralık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çağlayancerit Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.