/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Elbistancancel

Kahramanmaraş Elbistan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Elbistan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Elbistan kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Elbistan Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş’ın önemli ilçelerinden biri olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nin kesişim noktasında yer alan ilçe içerisinden geçen Ceyhan Nehri ile oldukça ünlüdür.  İlçe sınırlarının büyük bir bölümü Yukarı Fırat Bölümü’nde yer almakta olup bu alan 2 bin 547 kilometrekaredir. Elbistan kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve tarıma dayalı sanayi faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede en çok yetiştirilen tarım ürünü şeker pancarıdır. Bu nedenle ilçede yer alan Elbistan Şeker Fabrikası da bölgede yer alan bu pancarları işleyerek ülke ekonomisine katkı sağlanmasında oldukça önemlidir. İlçede yer alan bir diğer önemli ekonomik kaynaklar ise termik santrallerdir. İlçede yer alan termik santraller Türkiye’deki elektrik üretimine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. 

Elbistan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 142 bin 548’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,13’ünü (72 bin 886) erkek yüzde 48,87’sini (69 bin 662) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Elbistan kiralık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 92 adet mahalle bulunmaktadır. Elbistan kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Akören Mahallesi, Aksakal Mahallesi, Alembey Mahallesi, Alkayaoğlu Mahallesi, Armutalan Mahallesi, Atmalıkaşanlı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bakış Mahallesi, Balıkçıl Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Beştepe Mahallesi, Beyyurdu Mahallesi, Büyükyapalak Mahallesi, Ceyhan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çalış Mahallesi, Çatova Mahallesi, Çıtlık Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Demircilik Mahallesi, Dervişçimli Mahallesi, Doğan Mahallesi, Eldelek Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Evcihüyük Mahallesi, Fakıoğlu Mahallesi, Gökçek Mahallesi, Güblüce Mahallesi, Gücük Mahallesi, Gümüşdöven Mahallesi, Günaltı Mahallesi, Gündere Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Güvercinlik Mahallesi, Hacıhasanlı Mahallesi, Hasanalili Mahalles,i Hasankendi Mahallesi, Horhor Mahallesi, Izgın Mahallesi, İğde Mahallesi, İkizpınar Mahallesi, İncecik Mahallesi, Kalaycık Mahallesi, Kalealtı Mahallesi, Kangal Mahallesi, Kantarma Mahallesi, Karaelbistan Mahallesi, Karahasanuşağı Mahallesi, Karahüyük Mahallesi, Karamağara Mahallesi, Kavaktepe Mahallesi, Kayageçit Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Tepebaşı (Gücük) Mahallesi, Topallı Mahallesi, Toprakhisar Mahallesi, Türkören Mahallesi, Uncular Mahallesi, Uzunpınar Mahallesi, Yalak Mahallesi, Yalıntaş Mahallesi, Yapılı Mahalles,i Yapılıpınar Mahallesi, Yapraklı Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yoğunsöğüt Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Kahramanmaraş Elbistan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elbistan kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Elbistan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.