/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nurhakcancel

Kahramanmaraş Nurhak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Nurhak Kiralık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Nurhak kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Nurhak, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde kalan Kahramanmaraş il merkezine 44 kilometre kuzeydoğusunda yer alan bir ilçesidir. Adını eteklerinde kurulduğu 3.090 metre yüksekliğindeki Nurhak dağından almış olan ilçenin yerleşimi çok eskilere dayanmaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre tarih boyunca antik, askeri ve ticari yolların kavşak noktasında bulunan Nurhak Bölgesi Prehistorik devirlerden itibaren yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Tarihi İpek Yolu’nun içerisinden geçtiği bilinmektedir. Bölgede hüküm sürmüş olan devletlerden bazıları ise şöyledir; İlhanlı Devleti, Anadolu Selçuklu Devleti, Dulkadiroğlu Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu. Nurhak kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Elbistan ilçesi, 
  • Batısında Ekinözü ilçesi,
  • Doğusunda Malatya ilinin Doğanşehir ilçesi ve Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi, 
  • Güneyinde ise Çağlayancerit ilçesi ile çevrilidir. 

Nurhak Kiralık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 12.592’dir. Bu sayının yüzde 48,27’si kadın, yüzde 51,73’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.028 kilometrekare, rakımı ise 1.400 metredir. Nurhak kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 12 mahalle vardır. Bu mahalleler; Umutlu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Biçin Mahallesi, Karaçar Mahallesi, Tatlar Mahallesi, Kullar Mahallesi, Barış Mahallesi, Hüyük Mahallesi, Ağcaşar Mahallesi, Eskiköy Mahallesi, Kıyılar Mahallesi ve Seyitaliler Mahallesidir. Kahramanmaraş Nurhak kiralık ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Nurhak Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesindeki ve ilin genelinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 16 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 796 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de kiralık konut tercihini Kahramanmaraş ilinin Nurhak ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kahramanmaraş Nurhak sahibinden kiralık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Nurhak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.