/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarcıkcancel

Kahramanmaraş Pazarcık Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Pazarcık Kiralık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluoyr. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Pazarcık kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Pazarcık, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde kalan Kahramanmaraş il merkezine 48 kilometre doğusunda yer alan bir ilçesidir. İlçe toprakları yüksek olmayan dalgalı düzlüklerden oluşmuştur. Ahır Dağı kuzeyinde bulunmaktadır. Aksu ve Karasu Çayı bulunan Pazarcık ilçesinde, Aksu Çayı üzerinde sulama barajı bulunmaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre tarih boyunca antik, askeri ve ticari yolların kavşak noktasında bulunan Pazarcık Bölgesi Prehistorik devirlerden itibaren yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Tarihi İpek Yolu’nun içerisinden geçtiği bilinmektedir. Bölgede hüküm sürmüş olan devletlerden bazıları ise şöyledir; İlhanlı Devleti, Anadolu Selçuklu Devleti, Dulkadiroğlu Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu. Pazarcık kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Çağlayancerit ilçesi, 
  • Batısında Dulkadiroğlu ilçesi,
  • Doğusunda Adıyaman ve Gaziantep il sınırı,
  • Güneyinde Gaziantep il sınırı ile çevrilidir. 

Pazarcık Kiralık Konut Alacaklar İçin İlçenin Ekonomik ve İdari Yapısı

Pazarcık ilçesinin ekonomisi tarıma dayalıdır. Üretim yapılan başlıca tarım ürünleri buğday, üzüm, şekerpancarıı, antepfıstığı, arpa ve pamuktur. Az miktarda baklagil ve kayısı da yetiştirilmektedir. İlçe içerisinde Manganez ve tuğla-kiremit hammaddesi olarak kullanılan maden yatakları bulunmaktadır. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 68.838’dir. Bu sayının yüzde 49,69’u kadın, yüzde 50,31’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.710 kilometrekare, rakımı ise 850 metredir. Pazarcık kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 77 mahalle vardır. Bu mahallelerden nüfusu en yüksek olanları şunlardır; Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesi, Ahmet Bozdağ Mahallesi, Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi, Cengiz Topel Mahallesi, Menderes Mahallesi, Fatih Mahallesi, 15 Temmuz Mahallesi, Narlı Cumhuriyet Mahallesi, Narlı İsmetpaşa Mahallesi, Yumaklıcerit Cumhuriyet Mahallesi, Karagöl Mahallesi, Ufacıklı Mahallesi, Çamlıtepe Mahallesi ve Bağdınısağır Mahallesidir. 

Pazarcık Menderes kiralık ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Pazarcık Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 115 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 540 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de kiralık konut tercihini Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kahramanmaraş Pazarcık sahibinden kiralık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Pazarcık Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.