/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seydilercancel

Kastamonu Seydiler Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Seydiler Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Kültür Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Seydiler kiralık konut arayanlarımız için Kastamonu’nun Seydiler ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. 326 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Seydiler, 10 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 4.143 nüfusla Kastamonu’nun %1,08’lik kısmında yerini almaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan bu ilçemizin, il merkezine uzaklığı 81 km olup toprakları 221 km2 yüz ölçümlü bir alana yayılmıştır ve denizden yüksekliği 1.030 m’dir. Sınırları içerisinden akarsu olarak Devrekani, Mancılık ve Takazlar Çayları geçmektedir. Eğitim alanında bünyesinde; 1 anaokulu, 2 ilkokul, 2 ortaokul ve 1 lise vardır. Ekonomik geçim kaynağını tarım, hayvancılık ve sanayi üzerinden sağlamaktadırlar. Biraz tarihi miraslarına da değinecek olursak eğer; Şehit Şerife Bacı Kültür Evi gibi görmeniz gereken güzelliklere sahiptir.

Kastamonu’nun Seydiler ilçesinde Seydiler kiralık daire arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Kastamonu’nun Küre ilçesi,
 • Batısında; Kastamonu’nun Ağlı ilçesi,
 • Güneyinde; Kastamonu’nun Merkez ilçesi,
 • Doğusunda; Kastamonu’nun Devrekani ilçesi yer almaktadır.

İlçeye ulaşım, her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla karayolu üzerinden çok rahat sağlanmaktadır. 

Seydiler Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Kastamonu’nun Seydiler ilçesinden ev tutmak isteyenlere Seydiler’e ait dairelerin birim kira fiyatlarını ve m2’lerini; oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşacak olursak eğer ilçede; birim kira fiyatı m2 üzerine 5 TL olan ortalama alanı 110 m2 sahip daireleri, ortalama 553 TL’ye kiralayabilirsiniz. Yani;

 • Ortalama; 84 m2 alana sahip bir 2+1 daireyi 500-1000 TL arasında bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek istersek fiyatlar arasında; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişimler olabilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin m2’sine, oda sayısına, hastaneye, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi bahçeli müstakil ev, köy evi, çiftlik veya daire tipinde kiralayabilmeniz mümkün. Bunlara ek olarak günlük, haftalık, aylık gibi seçeneklerle de kiralayabilirsiniz. Eğer ki memur veya çalışan olup ilçeyle sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz bir durumunuz var ise Kastamonu’nun Merkez ilçesinden ev tutup Seydiler ilçesine gün içerisinde belli saatlerde kalkan toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilmeniz gibi kendinize farklı alternatif çözümler üretebilirsiniz. Böylelikle Merkezden uzak kalmamış olursunuz. Kastamonu’nun Seydiler ilçesinde bahçeli müstakil ev veya daire tutmak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Seydiler kiralık müstakil ev yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi seçip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Seydiler Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Kastamonu’nun Seydiler ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 10 mahalle mevcuttur. Emlakjet, buradan ev tutmayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerinden birkaçını, sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Merkez Mahallesi,
 • Yayla Mahallesi,
 • Yağlar Mahallesi,
 • Demirciözü Mahallesi,
 • Hacıkayalar Mahallesi
 • Ayvatlar Mahallesi’dir.

Bu ilçeye ait en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Kastamonu Seydiler Merkez Mahallesi kiralık konut yazarak dilediğiniz kriterlerde ki evlere en hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Seydiler Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.