Emlakjet

Kastamonu Kiralık Ev

araması için 34 ilan bulundu
search
Kastamonucancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kastamonu Kiralık Konut Arayanlar İçin Şehir Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Hayalindeki evi arayanlara emlakjet.com olarak evi bulmadan önce tercih ettiğiniz şehir ile ilgili öğrenmek isteyeceğiniz bilgiler içeren şehir rehberi hazırladı. Kastamonu kiralık konut arayışında olanlar için ilin genel özellikleri, nüfusu, ilçeleri, iklimi, ulaşımı, gezilecek yerleri ve konut piyasasını bulabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

 

Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesinde konumlanan illerinden birisidir. Toplam yüzölçümü 13,108 kilometre kare olan Kastamonu’nun rakımı 780 metredir. İl plaka kodu 37, il telefon alan kodu ise 366’dır. Kastamonu kiralık konut arayanlar için ilin 2018 yılı verilerine göre nüfusu 383.373 kişidir. Bu nüfus 191.942 kadın, 192.431 erkekten oluşmaktadır. Kastamonu ilinin Karadeniz’e olan kıyı uzunluğu 170 kilometredir ve bu uzunluk ile Karadeniz’e en uzun kıyıya sahip olan il konumundadır. Çevresinde bulunan iller;

 

 • Doğusunda Sinop ili,
 • Batısında Bartın ve Karabük illeri,
 • Güneyinde Çankırı ili,
 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneydoğusunda Çorum ili ile komşudur.

 

Kastamonu ili idari yapılanmasında 20 ilçe, 1.058 adet köy bulunmaktadır. Türkiye’nin en fazla köyü bulunan ikinci ili olarak bilinmektedir. Kastamonu kiralık daire seçimi yapılabileceğiniz ilçeleri; Kastamonu Merkez, Cide ilçesi, Tosya ilçesi, Küre ilçesi, Araç ilçesi, Azdavay ilçesi, Taşköprü ilçesi, Pınarbaşı ilçesi, Bozkurt ilçesi, Abana ilçesi, Daday ilçesi, Devrekani ilçesi, İnebolu ilçesi, Seydiler ilçesi, Ağlı ilçesi, Çatalzeytin ilçesi, Hanönü ilçesi, Doğanyurt ilçesi, Şenpazar ilçesi, İhsangazi ilçesi.

 

Kastamonu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin Ulaşımı 

İlde karayolu ve havayolu ağırlıklı olmak üzere denizyolu ile de ulaşım mevcuttur. Karayolu ile İstanbul’a 500 kilometre, Ankara’ya 240 kilometre uzaklıktadır. Kastamonu Havalimanı’nda İstanbul’a direkt uçak seferleri düzenlenmektedir ve şehir merkezinden 10 kilometre uzaklıkta konumlanmaktadır. Cide, Abana ve Çatayzeytin ilçelerinde bulunan küçük limanları ile İnebolu ilçesinde yük limanı bulunmaktadır. Bu alanlarda turistik denizyolu seferleri yaz aylarında kısa mesafeli olmak üzere düzenlenmektedir. Yaz aylarında en fazla tercih edilen Kastamonu Merkez günlük kiralık ev ilanları ile tatil için gelen ziyaretçiler faydalanmaktadır.

 

Kastamonu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin İklimi

İlin bölgesinde iki ayrı iklim tipi mevcuttur. Kuzey kesimlerinde Karadeniz iklimi görülmekte iken güneyde İç Anadolu iklimi etkileri hissedilmektedir. Kastamonu kiralık konut arayanlar için şehir merkezinde yıllık ortalama sıcaklık 9,8 derecedir.

 

Kastamonu Kiralık Konut Seçimi Yapacaklar İçin İlde Gezilecek Yerler

Tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Kastamonu ilinde pek çok tarihi eser ve mekana rastlamak mümkündür. Arkeoloji Müzesinde yapılmış olan kazılardan elde edilen tüm eserler sergilenmektedir. Küre Dağları Milli Parkı, etrafındaki Valla Kanyonu, Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Armutlu Çayı ve Ilgarini Mağarası gibi doğal güzellikleri görülmesi gereken ender doğa harikalarından sayılabilir. Kastamonu kiralık villa ilanlarını inceleyebilir ve şehirden uzak doğa ile iç içe bir hayata merhaba diyebilirsiniz.  Ilgaz Dağı’nın bir kısmı il sınırlarında bulunmasıyla birlikte kış sporları, Karadeniz sahillerinde bulunan 11 kilometrelik plajıyla yaz mevsiminde tercih edilebilmektedir.

 

Kastamonu Kiralık Konut Arayanlar İçin İl Konut Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre ilde toplamda 228.178 adet konut bulunmaktadır. Kastamonu kiralık konut seçimi yapabileceklerinizde ortalama alan 110 metrekare, ortalama birim kira fiyatı ise 6 TL olarak hesaplanmıştır. Konut tipine göre ortalama konut kira fiyatları;

 

 • 1+1 60 metrekarelik daire kirası 644 TL,
 • 2+1 100 metrekarelik daire kirası 588 TL,
 • 3+1 130 metrekarelik daire kirası 662 TL.

 

Kastamonu’da 2019 yılı itibariyle yapımı tamamlanmış en gözde konut projeleri;

 

 • Özmat Mimarlık, Kastamonu Merkez, Özmat Premium,
 • Konut Kent İnşaat, Kastamonu Merkez, Konut Kent Yenişehir,
 • Yavuz Holding A.Ş., Kastamonu Merkez, Şehr-i Şahane Kastamonu,
 • Atılım İnşaat, Kastamonu Tosya, Kantar Towers.

 

Sizde hayalinizdeki evi hızlı bir şekilde bulabilmek için en fazla tercih edilen emlakçıdan veya sahibinden Kastamonu Candaroğulları Mahallesi kiralık evler ilanlarını listeleme sayfamızdan ziyaret edebilirisiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.