/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pınarbaşıcancel

Kayseri Pınarbaşı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Pınarbaşı Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçe Analizi

Emlakjet ekibi kiralık konut arayışında olanların kendilerine en uygun bütçede ve özellikte konutu kolayca bulmaları için çalışıyoruz. Bu yazımızda Pınarbaşı kiralık konut arayışında olanlar için ilçe, bölge, mahalle ve konut piyasasını analiz ettik. Pınarbaşı, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri ilinin bir ilçesidir. İlçenin yüzölçümü 3 bin 394 km2 ve rakımı ise bin 520 metredir. İlçenin komşuları arasında doğusunda bulunan Malatya ve Kahramanmaraş illeri yer alır. İlçenin nüfusu son sayıma göre 26 bin 911 kişidir. İlçe nüfusunun 13 bin 993’i (yüzde 52) erkekler, 12 bin 918’ini (yüzde 48) ise kadınlar oluşturmaktadır.

Pınarbaşı Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Mahalle Analizi

Pınarbaşı ilçesinde toplamda 122 mahalle yer almaktadır. Bu mahalleler arasında; Hürriyet Mahallesi, Şabanlı Mahallesi, Kaynar Mahallesi,  İnönü Mahallesi, Köşkerli Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Devederesi Mahallesi, Tahtaköprü Mahallesi, Çukuryurt Mahallesi, Melikgazi Mahallesi, Kuşçular Mahallesi, Saçlı Mahallesi, Kazancık Mahallesi, Paşalı Mahallesi, Kerimoğlu Mahallesi, İnönü Mahallesi, Arslanbeyli Mahallesi, Tözgün Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Uzunyol Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Serinyurt Mahallesi, Yusuflar Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Yukarıkızılçevlik Mahallesi ve daha birçok mahalle yer almaktadır. Pınarbaşı kiralık daire ilanlarına emlak sitemizden güvenle ulaşabilirsiniz.

Pınarbaşı Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Konut Fiyat Analizi

Ev kiralarken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. İlk olarak net bir bütçe hesaplaması yapmak gerekir. Daha sonrasında ise konut piyasası analizi yaparak istenilen fiyatlarla ortalama fiyatları karşılaştırmak önemlidir. Emlakjet ailesi olarak bu yazımızda Pınarbaşı kiralık ev arayanlar için piyasa araştırması yaptık. Pınarbaşı ilçesindeki kiralık konutlarda ortalama alan 102 m2’dir. Ortalama birim kira fiyatı 6 TL olan ilçede konutlar ortalama 565 TL’den kiraya verilmektedir. Geri dönüş süresinin 16 yıl olduğu Pınarbaşı ilçesinde konut çeşitliliği oldukça fazladır. İlçede kiralık konut araştırması yapanların piyasa araştırması ve bütçe hesaplaması haricinde diğer yapması gerekenler arasında;

  • Güvenilir bir emlak sitesinden ya da gayrimenkul uzmanından yardım almak
  • Belirlenen özelliklere uygun tüm kiralık daireleri ön elemeden geçirmek
  • Kiralanacak evin sahibiyle mümkünse doğrudan iletişim kurmak 
  • Oluşabilecek problemleri önlemek adına seçilen evi mutlaka yerinde görmek
  • Binanın güvenilirliği ve depreme dayanıklılığı hakkında yetkililerden bilgi almak yer alır.

Pınarbaşı Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Bölge Analizi

Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır.  İlin yüzölçümü 17 bin 170 km2 ve rakımı ise bin 54 metredir. İlin etrafına baktığımızda; batısında Nevşehir, doğusunda ve kuzeydoğusunda Sivas, kuzeyinde Yozgat, güneyinde Adana ve Kahramanmaraş, güneybatısında ise Niğde illeriyle komşu olduğunu görüyoruz. Kayseri’nin en temel ekonomik geçim kaynakları arasında; tarım, sanayi, hayvancılık, ticaret, ormancılık ve madencilik yer almaktadır. İlde bulunan Erciyes Dağı kayak turizmi açısından zengindir.  Kayseri ilinin nüfusu son sayıma göre bin 389 bin 680 kişidir. İlde toplamda 16 adet ilçe yer alır. Bu ilçeler; Tomarza, Bünyan, Akkışla, Kocasinan, Talas, Özvatan, Pınarbaşı, Melikgazi, Hacılar, İncesu, Felahiye, Develİ, Sarız, Yahyalı, Sarıoğlan ve Yeşilhisar’dır. Kayseri ilinin en yüksek nüfuslu ilçesi Melikgazi iken en az nüfuslu ilçesi ise Özvatan’dır. İlde Erciyes, Abdullah Gül, Nuh Naci Yazgan ve Melikşah Üniversitesi olmak üzere 4 üniversite yer almaktadır. Kayseri’de üniversitelerin de etkisiyle belli dönemlerde nüfus artışı yaşanmakta ve öğrenciler tarafından kiralık konut taleplerinde artış yaşanmaktadır.  Pınarbaşı kiralık daire sahibinden ilanlarına filtreleme seçenekleri gelişmiş ve güvenilir bir emlak sitesi olan Emlakjet üzerinden kolayca ulaşabilir ve size uygun konutu kiralayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Pınarbaşı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.