/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kiliscancel

Kilis Kiralık Ev

araması için 122 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kilis Kiralık Konut Arayanlara Kent Rehberi

Kilis kiralık konut düşünenler için, kente daire tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Kilis’in coğrafi özelliklerinden, ilçelerine, emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında bilgi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kilis, Akdeniz e Güneydoğu Bölgeleri arasında bir geçiş noktasıdır. Adeta bir kavşak durumunda olan kentin yüzölçümü 1.521 kilometrekare olarak ölçülmüştür. Şehir denizden 680 metre yukarıda kurulmuş vaziyettedir. Kentte yükselti farkları çok değildir, çok küçük istisnalar dışında rakım genel olarak yukarıda belirtilen civardadır. Şehrin güney kısmı diğer yerleşim noktalarına göre daha engebeli ve dağlık bir arazi üzerindedir. 1995 yılında çıkan bir kanun ile il statüsüne kavuşan Kilis, Türkiye-Suriye sınır hattında yer almaktadır.

 

 

Kilis Kiralık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Durumu

Kilis kiralık ev tercihinde bulunmadan önce kentin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak oldukça yararlı olacaktır. Kentteki en temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Yerel halkın çok büyük bir bölü zeytin, üzüm ve buğday üreterek, geçimini sağlamaktadır. Bölgede yetiştirilen tarımsal ürünler, yine kentteki fabrikalarda işlenerek pekmeze, zeytinyağına ve bulgura dönüştürülmektedir. Şehirde yetiştirilen üzümler, iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere çevre illere gönderilmektedir. Kilis, aynı zamanda sanayinin de hızlı bir gelişim gösterdiği yerlerdendir. Kentte toplam 37 adet sanayi tesisi vardır. Bu tesislerde, tarımsal ürünler işlenir ve satışa çıkarılır. Eğer tarım veya hayvancılık ile uğraşmak istiyorsanız Kilis kiralık daire arayışınızın son derece isabetli olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz bölgede yer alan emlakçılardan birinden yardım isteyebilir veya Kilis günlük kiralık ev gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

 

Kilis Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Bilgisi

Kilis kiralık ev düşünenler, hangi ilçeyi tercih edecekleri konusunda nihai bir fikre sahip olmayabilir. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre kentte toplam 142.541 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %51.10’u erkek, geriye kalan %48.90’ı kadındır. Kent nüfusu bir önceki yıla göre 6.222 kişi artmıştır. Bir başka şekilde söylemek gerekirse nüfus artış hızı &4.56’dır. Kilis’te kilometrekareye düşen insan sayısı 99’dur. Bu rakam merkez ilçede 190’a çıkmaktadır.  Nüfus artış hızı en yüksek yerleşim yeri Elbeyli iken, en düşük olanı ise Merkez’dir. Kilis kiralık ev arayışınızı aşağıdaki ilçelerden birinde sürdürebilirsiniz:

 

  • Elbeyli
  • Merkez
  • Musabeyli
  • Polateli

 

Merkezde yer alan mahallelerde emlak piyasası, diğer yerleşim noktalarına göre daha canlıdır. Özellikle son zamanlarda Kilis Beşevler kiralık daire sahibinden arayanların sayısı bir hayli artmıştır.

 

Kilis Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge verilerinden elde edinilen bilgilere göre, kentte toplam 59.342 adet ev, 10.171 adet iş yeri bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.4 olarak hesaplanmıştır. Kentteki evlerin ortalama kullanım alanı 140 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim kira ise 5 Türk Lirası’dır. Çok daha net bir ifade ile belirtmek gerekirse Kilis kiralık daire tercih edeceklerin aylık ortalama 732 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Ancak seçtiğiniz evin ve bu evin yer aldığı lokasyonun, kira bedelini arttırabileceğini ya da azaltabileceğini aklınızda tutmalısınız. Örneğin Kilis eşyalı kiralık stüdyo daireler arayışında olan bir kişinin şansı merkez ilçede daha fazladır ve eşyalı bir evin kira bedeli diğerlerine oranla daha yüksek olabilir. Dolayısı ile bütçenizi, seçimleriniz doğrultusunda ayarlamalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kilis Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.