/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karakeçilicancel

Kırıkkale Karakeçili Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Karakeçili Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Kültür Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Karakeçili kiralık konut arayanlarımız için Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi, Oğuzların 24 kolundan biri olan Bozok zamanlarına kadar uzanan Karakeçili, 8 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 3.810 nüfusla Kırıkkale’nin %1,33’lük kısmında yerini almaktadır. Kırıkkale il merkezine 35 km uzaklıkta bulunan bu ilçemiz, 225 kilometrekare yüz ölçümlü bir alana yayılmıştır ve denizden yüksekliği 1.100 metredir. Eğitim alanında bünyesinde; 2 ilköğretim ve 2 lise vardır. Halkın çoğunluğunun ekonomik gelir kaynağı; tarım üzerinden sağlanmaktadır. Kültürel anlamda ilçede; her yıl geleneksel Karakeçili Uluslararası Kültür Festivalleri düzenlenmektedir. Biraz tarihi miraslarına da değinecek olursak eğer; 13.yy’da yapıldığı tahmin edilen Kızılırmak üzerine kurulan Çeşnigir Köprüsü gibi görmeniz tarihi bir güzelliğe sahiptir.

Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde Karakeçili kiralık daire arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Kırıkkale’nin Bahşili ilçesi,
 • Doğusunda; Kırıkkale’nin Keskin ve Çelebi ilçeleri,
 • Güneyinde; Ankara’nın Bala ilçesi yer almaktadır.

İlçeye ulaşım, her saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla karayolu üzerinden çok rahat sağlanmaktadır. 

Karakeçili Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinden ev tutmak isteyenlere Karakeçili’ye ait dairelerin birim kira fiyatlarını ve metrekarelerini oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşacak olursak eğer ilçede; birim kira fiyatı metrekare üzerine 6 TL olan ortalama alanı 130 metrekareye sahip daireleri, ortalama 755 TL’ye kiralayabilirsiniz. Yani;

 • Ortalama; 102 metrekare alana sahip bir 2+1 daireyi 400-800 TL arasında,
 • Ortalama; 135 metrekare alana sahip bir 3+1 daireyi 400-800 TL arasında bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek istersek fiyatlar arasında; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişimler olabilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi müstakil ev, apart veya daire tipinde kiralayabilmeniz mümkün. Bunlara ek olarak günlük, haftalık, aylık gibi seçeneklerle de kiralayabilirsiniz. Eğer ki memur veya çalışan olup ilçeyle sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz bir durumunuz var ise Kırıkkale’nin Merkez ilçesinden ev tutup Karakeçili ilçesine gün içerisinde belli saatlerde kalkan toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilmeniz gibi kendinize farklı alternatif çözümler üretebilirsiniz. Böylelikle merkezden de uzak kalmazsınız. Eğer Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde müstakil ev, daire veya apart tutmak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Kırıkkale Karakeçili kiralık ev yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi seçip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Karakeçili Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 8 mahalle mevcuttur. Emlakjet, buradan ev tutmayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerinin birkaçını, sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi,
 • Yeşilevler Mahallesi,
 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi,
 • Yavuz Sultan Selim Mahallesi’dir.

Bu ilçeye ait en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Karakeçili Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi kiralık daire yazarak dilediğiniz kriterlerde ki evlere en hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Karakeçili Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.