/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırıkkalecancel

Kırıkkale Kiralık Ev

araması için 40 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kırıkkale Kiralık Konut Düşünenlere Tercih Rehberi

Kırıkkale kiralık konut düşünenler için, Kırıkkale’ye dair tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, kenti biraz daha iyi tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırıkkale ili, yaklaşık 4.365 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Şehrin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 740 metredir.  Kentin kuzeyinde Çamlıca, Karakaya ve Kırıkkale Tepeleri bulunmaktadır. Kentin kuzeydoğusunda Koçu Dağı yer almaktadır. Şehrin en yüksek noktası ise Yiğittepe’dir. Yiğittepe’nin denizden yüksekliği 1278 metredir. Kırıkkale’nin doğusunda Çorum ve Yozgat, güneyinde Kırşehir, batısında Ankara ve kuzeyinde Çankırı illeri bulunmaktadır. 1989 yılında Turgut Özal tarafında, il statüsüne kavuşmuştur.

 

Kırıkkale Kiralık Konut Bakanlara Kentin Ekonomisi

Kırıkkale de kiralık daire arayanlar, kentin ekonomik yapısı ve istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kentin ekonomisi sanayi ve tarıma dayanmaktadır. Yerel halkın büyük bir bölümü, şehir merkezinde yer alan sanayi tesislerinde çalışmaktadır. Kırsal kesimlerde ise, buğday, arpa, şekerpancarı ve ayçiçeği üretilmektedir. Ayrıca bölgede sebzecilik ve meyvecilik gelişmiştir. Kırıkkale’de az da olsa hayvancılık yapılmaktadır. Özellikle sığır, Ankara keçisi, kıl keçisi ve koyun yetiştirilmektedir. İlde sanayi bir hayli gelişmiş durumdadır. Cumhuriyet döneminde, devlet kente özel bir önem göstermiştir. Kayseri’de silah, demir-çelik, boru, barut, pirinç, elektrikli makine fabrikaları bulunmaktadır. Özellikle mavi yaka işçilerin, Kırıkkale fabrikalar mahallesi kiralık daire arayışlarının yoğun olduğu bilinmektedir.

 

Kırıkkale Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre Kırıkkale’de toplam 286.602 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin %50’si erkek, %50’si ise kadındır. Nüfus, cinsiyetlere göre dengeli dağılmıştır. Nüfus artış hızı ise %2.82’dir. Kırıkkale popülasyonu bir yılda 7.853 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye toplam 63 insan düşmektedir.  Bu rakam il merkezinde 468’dir. Kırıkkale dokuz ilçe, on bir belediye, bu belediyelere bağlı 88 mahalle ile 185 köyden oluşmaktadır. Kırıkkale kiralık ev arayanlar, aşağıda yer alan yerleşim yerlerinden birini tercih edebilirler:

 

 • Merkez
 • Yahşiyan
 • Keskin
 • Delice
 • Sulakyurt
 • Bahşili
 • Balışeyh
 • Karakeçili
 • Çelebi

 

Kırıkkale Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgiye göre, kentte toplam 142.954 konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise, 2.89 olarak hesaplanmıştır. Şehirdeki evlerin ortalama kullanım alanı 125 metrekaredir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise 6 Türk Lirası’dır. Çok daha net bir ifade ile, Kırıkkale de kiralık daire seçeceklerin yaklaşık 715 Türk Lirası ödemesi gerekecektir.  Ancak seçtiğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyon, kira bedelini arttırabilir veya azaltabilir. Örneğin sahibinden kiralık daire Kırıkkale Yaylacık mahallesi düşünenlerin 684 Türk Lirası ödemesi yeterlidir. Konut tipine göre kira bedelleri şu şekilde değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 62 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 818 TL
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 604 TL
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 708 TL

 

Eğer Kırıkkale kiralık konut tercihinizde kararlı iseniz, şehirde yer alan emlakçılardan birine başvurabilir ya da Kırıkkale yeni mahalle kiralık evler gibi ilanların da bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Kırıkkale Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.