/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırklarelicancel

Kırklareli Kiralık Ev

araması için 167 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kırklareli Kiralık Konut Arayanlar İl hakkında Merak Edilenler

Kırklareli kiralık konut bakarken size yardımcı olacak bilgileri bir araya getirdik. Kırklareli, Marmara bölgesinde yer alan illerimizdendir. Etrafı Edirne ve Tekirdağ illeriyle ve Bulgaristan sınırıyla çevrilidir. Nüfusu 356.050 kişiden oluşur. Bu nüfusun %52.09’unu orta yaşlılar, %32.60’ını gençler ve %15.31’ini de yaşlılar oluşturur. Daha önceleri şehrin adı Kırkkilise iken 1924 senesinde halkın zaten konuşma dilinde Kırklareli adını kullandığı için isim değişikli talebinde bulunulmuş ve 1925 yılında il Kırklareli adını almıştır. 6,550 kilometrekarelik bir araziyi kaplayan şehrin deniz seviyesinden yüksekliği de 203 metre civarlarındadır. İlin alan kodu 288 ve il plaka numarası 39’dur. İlin kıyı kesimlerinde Karadeniz iklim tipi hüküm sürerken iç bölgelerine ise karasal ilkim tipi hakimdir.

 

Kırklareli Kiralık Konut Arayanlar İçin İldeki Üniversiteler

28 Mayıs 2007 yılında kurulmuş olan Kırklareli Üniversitesinin 10 fakültesi, 6 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokulu ve 3 enstitüsü bulunmaktadır. Kırklareli Merkez Kayalı kampüsünde yer alan bu üniversitenin kurulmasıyla birlikte bölgeye canlılık gelmiştir. Özellikle üniversite etrafına çeşitli dükkanlar açılmış ve öğrenciler bölgeye gelmesiyle kiralık ev talebinde artış görülmüştür. Bu da yatırımcıların dikkatini çekmiştir. Siz de eğer öğrenciyseniz ve eğitim hayatınız süresince burada yaşamak için ev bakıyorsanız Kırklareli eşyalı kiralık ev arayışınızda sitemizden yararlanabilirsiniz. Kırklareli üniversitesi fakülteleri ise;

 

 • Hukuk Fakültesi
 • Turizm Fakültesi
 • Fen Edebiyat Fakültesi
 • Mimarlık Fakültesi
 • Teknoloji Fakültesi
 • Lüleburgaz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • İlahiyat Fakültesi
 • Teknik Eğitim Fakültesi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesidir.

 

Kırklareli Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin İlçeleri

01.02.2019 TÜİK verilerine göre ilin merkezle beraber toplamda 8 ilçesi vardır. Bu ilçeler Kofçaz ilçesi, Kırklareli Merkez, Demirköy ilçesi, Pınarhisar ilçesi, Vize ilçesi, Babaeski ilçesi, Pehlivanköy ilçesi ve Lüleburgaz ilçesidir. Bu ilçeler arasından kiralık konut arayışında en çok tercih edilen yerlerden birisi Merkezdir. Kırklareli Cumhuriyet mahallesi kiralık daire Merkez’de yoğun taleple karşılaşan mahallelerdendir. Bu mahalle dışında Kırklareli Merkezde ev kiralayabileceğiniz başlıca mahalleler ise; Doğu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Kazımpaşa Mahallesi, Pınar Mahallesi, Bademlik Mahallesi, Ulukonak Mahallesi, Kalar Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Yeni Okullar Mahallesi, Kemal Paşa Mahallesi, Celaliye Mahallesi, Karacaibrahim Mahallesi, Mehmet Çavuş Mahallesi, Karakaş Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Cevat Paşa Mahallesi, Yayla Mahallesi, Karahıdır Mahallesi ve Turist Mahallesidir.

 

Kırklareli Kiralık Konut Tercih Edeceklere Şehrin Kira Piyasası

Kırklareli kiralık konut fiyatlarını öğrenmeden ev kiralamamakta fayda var. Çünkü ilin kira piyasasını bilmeden ev kiralandığında hem ederinde fazla kira ödemiş olabilirsiniz hem de imzaladığınız sözleşme sonucunda evden ayrılamayabilirsiniz. Bu tür mağduriyetler yaşamamanız için Emlakjet şehrin kira piyasasını sizler adına araştırdı. 2019 Emlakjet bölge raporuna göre evlerin ortalama alanları 114 metrekaredir ve ortalama kira fiyatı 860 TL olarak görülmektedir. Metrekare başına düşen kira fiyatı ise 8 TL’ye denk gelmektedir. Kiralık daireler oda sayılarına ve alanlarına göre ise;

 

 • 1+0, 45 metrekare bir konut kirası 588 TL,
 • 1+1, 59 metrekare bir konut kirası 694 TL,
 • 2+1, 100 metrekare bir konut kirası 784 TL,
 • 3+1, 130 metrekare bir konut kirası 866 TL ve 
 • 4+1, 160 metrekare bir konut kirası 931 TL olarak karşımıza çıkar.

 

Kiralık konut arayışınızda istediğiniz evi ararken Kırklareli Bademlik mahallesi kiralık daire ilanlarına ve diğer mahalle ve ilçelerdeki ilanlara sitemiz üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kırklareli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.