/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akpınarcancel

Kırşehir Akpınar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Akpınar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Kültür Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Akpınar kiralık konut arayanlarımız için Kırşehir’in Akpınar ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi 600 yıl öncesine uzanan Akpınar, 6 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 7.826 nüfusla Kırşehir’in %3,24’lük kısmında yerini almaktadır. Bu ilçemizin Kırşehir il merkezine uzaklığı 42 km olup 528 kilometrekare yüz ölçümlü bir toprak alanına sahiptir ve denizden yüksekliği 1.150 metredir. Sınırları içerisinden akarsu olarak İğdeliöz ve Arıöz Deresi geçmektedir. Halkın çoğunluğunun ekonomik gelir kaynağı; hayvancılık ve tarımsal üretim üzerinden sağlanmaktadır.

Kırşehir’in Akpınar ilçesinde Akpınar kiralık daire arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Kırşehir’in Akçakent ilçesi,
 • Batısında; Kırklareli’nin Keskin ilçesi,
 • Doğusunda; Kırşehir’in Merkez ilçesi,
 • Güneyinde; Kırşehir’in Kaman ilçesi yer almaktadır.

İlçeye ulaşım, her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla karayolu üzerinden çok rahat sağlanmaktadır.

Akpınar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Kırşehir’in Akpınar ilçesinden ev tutmak isteyenlere Akpınar’a ait dairelerin birim kira fiyatlarını ve metrekarelerini oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşacak olursak eğer ilçede; birim kira fiyatı metrekare üzerine 4 TL olan ortalama alanı 140 metrekareye sahip daireleri, ortalama 490 TL’ye kiralayabilirsiniz. Yani;

 • Ortalama; 100 metrekare alana sahip bir 2+1 daireyi 400-800 TL arasında,
 • Ortalama; 130 metrekare alana sahip bir 3+1 daireyi 400-800 TL arasında bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek istersek fiyatlar arasında; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişimler olabilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi müstakil ev veya daire tipinde kiralayabilmeniz mümkün. Bunlara ek olarak günlük, haftalık, aylık gibi seçeneklerle de kiralayabilirsiniz. Eğer ki memur veya çalışan olup ilçeyle sürekli bir bağlantı halinde olduğunuz bir durumunuz var ise Kırşehir’in Merkez ilçesinden ev tutup Akpınar ilçesine gün içerisinde belli saatlerde kalkan toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilmeniz gibi kendinize farklı alternatif çözümler üretebilirsiniz. Böylelikle merkezden de uzak kalma gibi bir durumunuz olmaz. Eğer Kırşehir’in Akpınar ilçesinde kiralık daire veya kiralık müstakil ev tutmak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Kırşehir Akpınar kiralık ev yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi seçip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Akpınar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Kırşehir’in Akpınar ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 6 mahalle mevcuttur. Emlakjet, buradan ev tutmayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerini, sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Şirinevler Mahallesi,
 • Hacı Hüseyin Efendi Mahallesi,
 • Kaleyazı Mahallesi,
 • Alipaşa Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Yenidoğan Mahallesi’dir.

Bu ilçeye ait en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Kırşehir Akpınar Şirinevler Mahallesi kiralık daire yazarak dilediğiniz kriterlerde ki evlere en hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Akpınar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.