/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dumlupınarcancel

Kütahya Dumlupınar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dumlupınar Kiralık Konut Seçmeyi Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Dumlupınar kiralık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Gelin, bu güzide ilçeyi birlikte daha yakından daha detaylı bir şekilde tanıyalım. Dumlupınar, Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan Kütahya iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, 277 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği, daha açık bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1288 metredir. Semt, kent merkezinden 80 kilometre uzakta yer almaktadır. Buna ek olarak semt Uşak ilinden elli dokuz, Afyonkarahisar’dan ise elli dokuz kilometre uzaktadır. İç Batı Anadolu eşiğinde yer alan ilçede iklim geçişleri göze çarpmaktadır. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. İlçede gece gündüz arasındaki sıcaklık farkları bir hayli fazladır. Bu durum fiziksel çözünmeyi hızlandırır.  Ege Bölgesi’nin doğu hattında yer alan ilçede hem maki hem de bozkır görülür.

Dumlupınar Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Kısa Tarihi 

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi o il veya ilçe ile daha da yakınlaştıracaktır. Bu nedenle Dumlupınar kiralık ev tercih etmeyi düşünenlerin ilçenin tarihi hakkında mutlaka bilgi sahibi olmaları gerektiğini düşündük. Bölgedeki ilk yerleşim çok eski çağlarda yapılmıştır. İlçede yapılan arkeolojik kazılar semtte ilk insan yerleşiminin milattan önce 3000’li yıllarda başladığını göstermektedir. Semtte yer alan Kızılcahöyük, Ulualan, Yörük, Allıören, Ağaçköy gibi yerleşim birimleri bölgenin tarihine ışık tutmaktadır. Örneğin Allıören Höyüğü, Tunç Çağı’nda yapılmıştır. Bugün de o tarihe ışık tutumaktadır. İlçenin tarihi 1071 yılından sonra değişmiştir. Semte yerleşen Türkler çok çeşitli beylikler kurmuştur. Germiyanoğulları Beyliği ilçe merkezli kurulmuştur. Bu beylik Osmanlı İmparatorluğu’na ilk katılan Türk topluluklarındandır. Semtin tarihinde bir başka önemli dönüm noktası ise Kurtuluş Savaşı’dır. Afyon-Dumlupınar hattında işgal ordularını  Türk ordusu burada durdurmuştur. Dumlupınar kiralık daire tercih edecekler tarihle iç içe bir semtte yaşama imkanı bulacaktır.

Dumlupınar Kiralık Konut Bakanlara Semtin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiler ışığında Dumlupınar ilçesinde yaşayanların sayısının  2999’a ulaştığını söyleyebiliriz. Bu kişilerin %50.75’i erkek iken, %49.75’i ise kadındır. Daha açık bir ifade ile 1522’si erkek, 1477’si ise kadındır.İlçe 1987 yılında çıkarılan bir kanun ile kurulmuş ve bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Semtin popülasyonu 2008-2017 yılları arasında azalmıştır. 2018 yılında ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Bu nedenle nüfus grafik eğrisi pozitif  yönlüdür.  Semt, dört büyük mahalle ve köyden meydana gelmiştir. Köy altı yerleşimi yoktur. Kütahya Dumlupınar kiralık  ev seçmeyi düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden birini seçebilirler:

  • Cafergazi Mahallesi
  • Zafer Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Turgut Özal Mahallesi

Eğer Dumlupınar kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Dumlupınar kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Dumlupınar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.