/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hisarcıkcancel
Kütahyacancel

Kütahya Hisarcık Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hisarcık Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hisarcık kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Hisarcık Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesi’nin İç Anadolu Bölümü’nde yer alan Kütahya iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin doğu ve kuzey kesimlerinde Emet ilçesi, güney kesimlerinde Gediz ve Simav ilçesi, batı kesimlerinde Simav ilçesi yer almaktadır. Kütahya'ya 110 kilometre uzaklıktadır. Arazi yapısı dağlık ve engebeli bir karakterde olup, denizden ortalama 825 metre yüksekliktedir. İlçede ormanlık alanların toplamı 31.819 hektardır. Şaphane Dağından doğan Emet Çayı ilçe sınırlarından geçer. Ege ve İç Anadolu iklimlerinin birbirlerine karıştığı bir geçiş iklimi hakimdir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi soğuk ve yağışlıdır. İlçeye bağlı Hamamköy’de bulunan Termal sular şifalı özelliğe sahiptir. İlçenin toplam yüzölçümü 340 kilometrekaredir. Hisarcık kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin ekonomik yapısını tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturur. Hayvncılık olarak koyun, keçi, sığır ve tavuk yetiştirilmektedir. İlçede traverten, kalen ve mermer ocakları bulunur. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Termal turizm faaliyetleri ile ilçeye il dışından ziyaretçiler gelmektedir. Tarımsal üretim olarak hububat, meyve, sebze, sanayi ve yem bitkileri yetiştirilmektedir. 

Hisarcık Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 531’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,43’ünü (6 bin 069) erkek, yüzde 51,57’sini (6 bin 462) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hisarcık kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle bulunmaktadır. Kütahya Hisarcık’ta kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Cumhuriyet Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Yeşilhisar Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi ve 82.Yıl Mahallesidir. İlçe merkezinde 6 mahalle vardır, 21 köy, 4 beldesi olan ilçe 1987 yılında müstakil ilçe statüsüne yükseltilmiştir. İlçe ismini Kale’den alır. Bölgede yapılan yüzey araştırmalarında Hasanlar Beldesinde Roma dönemi yerleşimi tespit edilmiştir. Yenipınar köyünde bir sur duvarı ile çevrili yerleşim alanı bulunmaktadır. Yüzey buluntularına göre Frig (M.Ö. 850) dönemindendir. Hisarcık ilçesi, Kocaçay yakınlarında OSmanlı dönemi mezarları tespit edilmiştir. Hisarcık yakınlarında Tiberiopolis antik kentinin olduğu kaynakalarda ve sikkelerde yer alır. 

Sizler de kiralık daire tercihini Kütahya ilinin Hisarcık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Manisa Kırkağaç Şair Eşref Mahallesi kiralık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.