/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kuluncakcancel

Malatya Kuluncak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kuluncak Kiralık Konut Arayan Kişiler  İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kuluncak kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Kuluncak Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapan bölge ilçe statüsüne 1990 yılında kavuşmuştur. Toplam yüzölçümü 681 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1270 metredir. Kuluncak kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Malatya il merkezine 110 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kuluncak kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli arazilerden oluşmaktadır. Bu nedenle ilçede yer alan tarım arazileri oldukça azdır. Ancak az alandan çok verim alınmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım, madencilik ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede madencilik faaliyetleri kapsamında ise demir, çinko, krom ve bakır üretilmektedir. İlçeden çıkarılan madenler komşu ilçelerde yer alan sanayi kuruluşlarında işlenebilmektedir. İlçe son dönemlerde ekonomik olarak kalkınma eğilimindedir. Bu sebep ile ilçeden kiralık konut arayan kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

Kuluncak Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 384’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,36’sını (4 bin 222) erkek, yüzde 49,64’ünü (4 bin 162) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kuluncak kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 28 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Kuluncak kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahaller: Alvar Mahallesi, Aşağıselimli Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başören Mahallesi, Bıyıkboğazı Mahallesi, Bicir Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Ciritbelen Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çörmü Mahallesi, Göğebakan Mahallesi, İlisuluk Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karabük Mahallesi, Karaçayır Mahallesi, Karıncalık Mahallesi, Karlık Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Kızılhisar Mahallesi, Kızılmağara Mahallesi, Konaktepe Mahallesi, Kömüklü Mahallesi, Ortapınar Mahallesi, Sofular Mahallesi, Sultanlı Mahallesi, Temüklü Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir. 

Sizler de kiralık daire tercihini Malatya ilinin Kuluncak ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Kuluncak da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

18 Şubat 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

17 Şubat 2021

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

15 Şubat 2021

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Kuluncak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.