/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pütürgecancel

Malatya Pütürge Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Pütürge Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pütürge kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Pütürge Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Pütürge ilçesinin 300 yıl önce temellerinin atıldığı düşünülmektedir. Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe 1877 yılında bucak statüsüne kavuşarak Adıyaman iline bağlanmıştır. İlçe 1892 yılına gelindiğinde ise Elazığ iline bağlanan ilçe Cumhuriyet’in ilanından sonra Malatya iline bağlanmıştır. Pütürge kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe tarihi kadar coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe Malatya il merkezine 74 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe toplam yüzölçümü 1.181 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1.250 metredir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında başta kayısı olmak üzere belli başlı meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Pütürge Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 15 bin 49’dur. İlçe nüfusunun yüzde 48,93’ünü (7 bin 363) erkek, yüzde 51,07’sini (7 bin 686) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pütürge kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 68 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Pütürge kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağalar Mahallesi, Aktarla Mahallesi, Aliçeri Mahallesi, Alihan Mahallesi, Arınlı Mahallesi, Arıtoprak Mahallesi, Arslankent Mahallesi, Bakımlı Mahallesi, Balpınarı Mahallesi, Başmezra Mahallesi, Bayırköy Mahallesi, Belenköy Mahallesi, Bölükkaya Mahallesi, Bölünmez Mahallesi, Büyüköz Mahallesi, Çamlıdere Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çengelli Mahallesi, Çığırlı Mahallesi, Çukuroymağı Mahallesi, Deredüzü Mahallesi, Erdemler Mahallesi, Ersele Mahallesi, Esencik Mahallesi, Esenlik Mahallesi, Gökçeli Mahallesi, Gözlüce Mahallesi, Gündeğer Mahallesi, Gündüz Mahallesi, Hatip Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, Kayadere Mahallesi, Koçköy Mahallesi, Korucak Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Köklükaya Mahallesi, Körme Mahallesi, Köylü Mahallesi, Meşedibi Mahallesi, Nohutlu Mahallesi, Ormaniçi Mahallesi, Örencik Mahallesi, Örmeli Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Pazarcık Mahallesi, Poskıran Mahallesi, Sahilköy Mahallesi, Sorguçlu Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Taşmış Mahallesi, Taştepe Mahallesi, Tatlıcak Mahallesi, Tekederesi Mahallesi, Teluşağı Mahallesi, Tepehan Mahallesi, Tosunlu Mahallesi, Ulutaş Mahallesi, Uzunkoru Mahallesi, Uzuntaş Mahallesi, Üçyaka Mahallesi, Yamaç Mahallesi, Yandere Mahallesi, Yazıca Mahallesi, Yediyol Mahallesi ve Yeşildere Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Malatya ilinin Pütürge ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Pütürge de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Pütürge Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.