/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yazıhancancel

Malatya Yazıhan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yazıhan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yazıhan kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Yazıhan Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Yazıhan Malatya il merkezine 40 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yazıhan kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin denizden yüksekliği 900 metre olup doğusunda Elazığ il sınırı, batısında Hekimhan, güneyinde Malatya il merkezi ve Akçadağ, kuzeyinde ise Arguvan ve Hekimhan ilçesi yer almaktadır. Yazıhan kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin 1947 yılında nahiye statüsüne kavuştuğu bilgisini edinmektedirler. Bölge belediye teşkilatlanması da 1990 yılında kurulmuş olup aynı yıl içerisinde ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe Akdeniz ve karasal iklim arasında bir geçiş iklimine sahiptir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yaşayan yerel halk sanayi kollarında çalışmak isterse de ilçeye komşu bölgelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilirler.

Yazıhan Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 673’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,16’sını (8 bin 530) erkek, yüzde 48,84’ünü (8 bin 143) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yazıhan kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 33 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Yazıhan kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Akyazı Mahallesi, Alican Mahallesi, Ambarcık Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Balaban Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Boyaca Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Böğürtlen Mahallesi, Buzluk Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Çivril Mahallesi, Dedekargın Mahallesi, Doğuş Mahallesi, Durucasu Mahallesi, Eğribük Mahallesi, Epreme Mahallesi, Erecek Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Gayret Mahallesi, Gövük Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, İriağaç Mahallesi, Karaca Mahallesi, Koşar Mahallesi, Kömüşhan Mahallesi, Mısırdere Mahallesi, Sadıklı Mahallesi, Sinanlı Mahallesi, Sürür Mahallesi, Tahtalı Mahallesi, Tecirli Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Malatya Yazıhan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Yazıhan da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Yazıhan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.