/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gördescancel

Manisa Gördes Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gördes Kiralık Konut Arayanlar İçin Tercih Rehberi

Gördes kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Gelin, bu güzel ve şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Gördes, Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa iline bağlı bir yerleşim birimidir. Manisa, birçok semtten meydana gelmiş, büyük bir şehirdir. Bölgenin olduğu kadar Türkiye’nin de önemli şehirlerinden biri olan Manisa, tarım ve hayvancılık ile ön plana çıkmaktadır. İlçenin tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır. İlk çağlardan beri ilçede insan yerleşimi bulunmaktadır. Bir Lidya şehri olan Gördes,  Lidya prenseslerinden Julia Gordes’ın adını taşımaktadır. Gördes ismi ise Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde Geurdez olarak geçmektedir. İlçede Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. Daha sonra ilçede Karesioğulları Beyliği kurulmuştur. Beylik kısa süre sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine geçmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında Yunanlılar tarafından işgal edilen ilçe, 1922 yılında düşman işgalinden kurtulmuştur.  Gördes kiralık ev arayanlar, arayışlarını mutlu bir sonla bitirdiklerinde tarihle iç içe bir semtte yaşama imkanı elde edecektir.

Gördes Kiralık Konut Seçmeyi Düşünenlere Semtin Coğrafyası

Gördes kiralık daire arayanların ilk olarak semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşündük. Gördes ilçesi, Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Manisa iline bağlı olan Gördes, kentin kuzeydoğusunda yer almaktadır. İlçenin doğusunda Demirci ve Köprübaşı, güneyinde Salihli ilçesi, batısında Akhisar, kuzeyinde ise Balıkesir iline bağlı bir semt olan Sındırgı ilçeleri ile sınır komşusudur. İlçe, 523 kilometrekarelik bir arazi üzerine yayılmıştır. Semtin denizden yüksekliği yaklaşık olarak 680 metredir. Bu rakam semt merkezinde azalmaktadır. İlçe, küçük akarsu vadileri üzerine kurulmuştur. Semtte Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Her yıl metrekareye ortalama 700 metreküp yağış düşmektedir. İlçedeki ortalama sıcaklıklar 11 derecedir. Semtin en önemli akarsuyu ise Kum Çayı olarak da bilinen Gördes Çayı’dır.

Gördes Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Gördes ilçesinin nüfusunun 28.182 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %49.08’i erkek, geriye kalan %50.92’si ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.97’sine ev sahipliği yapmaktadır. Cumhuriyet’ten önce kurulan ilçenin nüfusu son on yılda sürekli olarak azalmıştır. Bugün de azalma eğilimindedir. Bu sebeple de popülasyonun artış hızı negatiftir. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Bu mahalleler gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Manisa Gördes kiralık ev arayanlar aşağıda ismi verilen mahallelerden bir ya da birkaçını seçebilirler:

 • Adnan Menderes Mahallesi 
 • Atatürk Mahallesi 
 • Güneşii Mahallesi 
 • Hüseyni Baba Mahallesi 
 • Divan Mahallesi 
 • Uzunçam Mahallesi 
 • Cuma Mahallesi 
 • Nakıp Ağa Mahallesi 
 • Kayacık Mahallesi 
 • Çiçekli Mahallesi 
 • Beş Eylül Mahallesi 
 • Köseler Mahallesi 

Eğer Gördes kiralık konut  arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Gördes kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gördes Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.