/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köprübaşıcancel

Manisa Köprübaşı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Köprübaşı Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Köprübaşı kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Köprübaşı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçe tarihi oldukça zengindir. Köprübaşı topraklarında tarih boyunca Lidyalılar, Hititler, Persler, Bergamalar, Saruhanoğulları ve Osmanlılar yaşamıştır. 1990 senesinde Köprübaşı bir ilçe olma statüsü elde etmiştir. 

Köprübaşı Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Köprübaşı ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Manisa iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 318 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 250 metredir. Manisa il merkezine 123 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Köprübaşı, Manisa’nın kuzeydoğu bölümünde kalmaktadır. Demirci ile Salihli ilçelerini birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunmaktadır. Köprübaşı, Salihli ilçesine 53 kilometre, Demirci ilçesine ise 50 kilometre uzaklıkta konuşlanmıştır. İlçenin doğu yönünde Toprak Tepe, batı yönünde Tülüce ve Kayran Dağları gibi yükseltiler çevrili haldedir. Demirköprü Barajı, ilçenin önemli bir kısmını kaplamaktadır. Yükseltileri haricinde Gediz ve Demirci Çayı vadilerinde de önemli büyüklükte düzlükler vardır. İlçenin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzeybatı yönünde Gördes ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu yönünde Demirci ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Gölmarmara ilçesi bulunmaktadır. 
 • İlçenin güneydoğu yönünde Demirköprü Baraj Gölü bulunmaktadır.
 • İlçenin güneybatı yönünde Salihli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Kula ve Alaşehir ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde ise Selendi ilçesi bulunmaktadır. 

Köprübaşı Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Köprübaşı kiralık ev arayan okuyucularımız için konumu itibarı ile, ilçeye Akdeniz iklimi hakimdir. Ancak karasal iklimin özellikleri de görülebilmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağmurlu ve ılık yaşanmaktadır. Bir sene içerisinde hava sıcaklığı -1 santigrat dereceden 35 santigrat dereceye kadar çıkabilmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsünü en çok palamut ağaçları meydana getirmektedir. 

Tarım sektörü, ilçenin bağlı olduğu en büyük faaliyettir. Çilek, arpa, haşhaş, zeytin, üzüm ve buğday ilçede yapılan tarım faaliyetleri sonucuna elde edilen başlıca ürünlerdir. Özellikle çilek üretimi ilçenin ekonomik kaderini büyük ölçüde değiştirmiştir. Hatta bu ekonomiyi öyle canlandırmıştır ki dışa göç azalmıştır. 

Köprübaşı Kiralık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Köprübaşı ilçesinde toplam 13.347 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,25’i erkek olup geride kalan %50,75’lik kadarını da kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,47 olarak tespit edilmiştir. Son 10 senenin nüfus verilerine bakıldığında görülecektir ki 2013 senesinde ilçe nüfusunda dramatik bir artış görülmüştür ve halen stabil bir şekilde devam etmektedir. 

Köprübaşı ilçesinde toplam 46 adet mahalle bulunmaktadır. Köprübaşı kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Borlu Mahallesi,
 • Temrek Mahallesi,
 • Namık Kemal Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi,
 • Alanyolu Mahallesi.

Eğer siz de Manisa Köprübaşı eşyalı kiralık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Köprübaşı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.