/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mazıdağıcancel
Mardincancel

Mardin Mazıdağı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mazıdağı Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık konut arayışındakilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mazıdağı kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralayabilirsiniz.

Mazıdağı Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mardin iline bağlı Mazıdağı ilçesi Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümü’nde yer almaktadır. Mazıdağı kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Mardin il merkezine 47 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Mazıdağı kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşılmaktadır. 

Mazıdağı Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 36 bin 304’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,89’unu (18 bin 476) erkek, yüzde 49,11’ini (17 bin 828) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mazıdağı kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 53 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aksu Mahallesi, Arıköy Mahallesi, Arısu Mahallesi, Aşağıocak Mahallesi, Atalar Mahallesi, Atlıca Mahallesi, Aykut Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Balpınar Mahallesi, Bilge Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çayönü Mahallesi, Derecik Mahallesi, Dikyamaç Mahallesi, Duraklı Mahallesi, Ekinciler Mahallesi, Engin Mahallesi, Erdalı Mahallesi, Evciler Mahallesi, Gümüşpınar Mahallesi, Gümüşyuva Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Gürgöze Mahallesi, Işıkyaka Mahallesi, İkisu Mahallesi, Karaalani Mahallesi, Karataş Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kebapçı Mahallesi, Kemerli Mahallesi, Kışlak Mahallesi, Kocakent Mahallesi, Konur Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Ortaklı Mahallesi, Ömürlü Mahallesi, Poyraz Mahallesi, Sağmal Mahallesi, Sakızlı Mahallesi ve Şanlı Mahallesi’dir.

Mazıdağı Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yaşayan halk ilçenin eğitim kalitesinden oldukça memnundur. Mardin Mazıdağı kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Mazıdağı Endüstri Meslek Lisesi: Poyraz, 47700 Mazıdağı/Mardin. Daha detaylı bilgiler için (0482) 511 28 64 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Gazi İlkokulu: Kayalar Mahallesi Gazi Caddesi, Pk:47700 Mazıdağı/Mardin. Daha detaylı bilgiler için (0482) 511 28 66 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şenyuva İlk Öğretim Ve Orta Okulu: Şenyuva, Şenyuva Köyü Yolu, 47700 Mazıdağı/Mardin.

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Mazıdağı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Mazıdağı uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.