/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nusaybincancel

Mardin Nusaybin Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Nusaybin Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi 

Nusaybin kiralık konut arayanlar için ilçe hakkında bllmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konu hakkında fikir sahibi olacak ve hayallerindeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Nusaybin,  on ilçeden meydana gelmiş olan Mardin iline bağlı bir yerleşim birimidir.  Mardin ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan çok önemli bir ildir.  829.195 kişilik nüfusu ile bölgenin en büyük yerleşim birimlerinden biri olan Mardin, eski İpek Yolu üzerinde yer almaktadır. Çok eski çağlardan beri bir ticaret yolu olarak kullanılan İpek Yolu, hala stratejik önemini korumaktadır. Nusaybin ise bu önemli şehrin, Suriye ile sıfır noktasında yer almaktadır. Tam olarak Dicle Nehri ile Fırat Nehri arasındaki bölgede kurulan semt, Mezopotamya olarak da adlandırılan bölgenin kuzeyinde bulunmaktadır. İlçe, milattan önce 4500’lü yıllardan beri insan yerleşimine açıktır. Tüm bunların dışında bölge tarih boyunca birçok farklı medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmıştır. Sümerler, Akadlar, Babiller, Asurlular gibi tarihin mihenk taşlarını oluşturan uygarlıklar burada yaşamıştır. Daha sonra ilçe Romalılar, Bizanslıların, Emevilerin, Abbasilerin, Eyyübilerin ve Selçukluları’ın hakimiyetine girmiştir. Çeşitli Türk beyliklerinden sonra Yavuz Sultan Selim döneminde ilçe Osmanlı İmparatorluğu tarafından alınmıştır. Nusaybin kiralık ev arayanlar eğer bu arayışlarını mutlu son ile bitirirlerse tarihle dopdolu bir kentte yaşama imkanı bulacaktır.

Nusaybin Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Nusaybin ilçesinin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, iklim koşulları hakkında fikir edinmek Nusaybin kiralık daire arayanlar için son derece önemlidir. Zira bir bölgenin ekonomisini ve emlak piyasasını coğrafi özellikleri belirler. Eğer bir bölgenin iklimi elverişli, rakımı az veya engebesi orta düzeyde ise o ilçede ekonomi daha hızlı gelişme imkanı bulur. Buna bağlı olarak da emlak piyasası genişler ve rekabet ortamı artar. Nusaybin ilçesi 1170 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından kentin en büyük üçüncü yerleşim birimidir. Tüm bunlara ek olarak semtin denizden yüksekliği, kısacası rakımı yaklaşık olarak 500 metredir. E-90 karayolundan bir buçuk kilometre mesafede bulunan semt, havaalanından ise elli beş kilometre mesafe uzakta yer almaktadır. İlçe engebesi az bir arazi üzerine konumlanmıştır. Ancak semtte genellikle karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak geçerken, kış ayları çok soğuk ve kar yağışlıdır. Bazı dönemlerde çevre köylerden semt merkezine ulaşım zorlaşır. Mardin Nusaybin kiralık ev tercih edeceklerin bu bilgiler ışığında bir emlak tutmasında yarar vardır.

Nusaybin Kiralık Konut Seçeceklere ilçenin Mahallleri

Nusaybin, Mardin’in en kalabalık dördüncü yerleşim birimidir. İlçenin nüfusu 2019 yılı itibari ile 105.856 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe birçok köy ve mahalleden oluşmuştur. Ancak köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • 8 Mart Mahallesi 
 • Yenituran Mahallesi
 • Barış Mahallesi 
 • Devrim Mahallesi
 • Selahaddin Eyyübi Mahallesi
 • Yeşilkent Mahallesi
 • Kışla Mahallesi
 • Dicle Mahallesi
 • Yenişehir Mahallesi
 • Fırat Mahallesi
 • Girmeli Mahallesi
 • Abdulkadir Paşa Mahallesi

Eğer Nusaybin kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Nusaybin kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Nusaybin Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.