/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşillicancel

Mardin Yeşilli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yeşilli Kiralık Konut Düşünenlere Özel Rehber

Yeşilli kiralık konut bakan okuyucularımız için EmlakJet ailesi olarak ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz yazıyı oluşturduk. Yeşilli, Mardin ilinin bir ilçesidir. 1970 yılında belde, 1990 Yılında İlçe Statüsüne kavuşmuştur. İlçeye 1991 yılında ilk Kaymakam atanmıştır. Yeşilli İlçesi Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Mardin Merkezinin kuzeydoğusunda yer alır. Kuzeyinde Savur İlçesi, Ömerli İlçesi, güney ve batısında Mardin Merkez İlçesi yer almaktadır. Romalılar devrinde yapılmış su kanalları, çeşmeler, bentler ve değirmenler görülmeye değerdir. Bahçe kültürü son derece gelişkin olan ilçede yeşillikler içinde kasırlara rastlamak mümkündür. Yörenin geçim kaynağı tarımsal ürünlere ve nakliyeciliğe dayalıdır. İlçe Merkezinde konut yapımında taş ve betonarme binalar dikkati çekmekte olup, kat sayısı genellikle iki ve daha fazladır. Alt katlar garaj olarak kullanılmaktadır. Ayrıca yıllarda apartman tipi evler yapılmaya başlanmıştır. İlçede çoğu evler bir avlu ile çevrilmiştir. Dikkati çeken ayrı bir nokta da evlerin damlarının düz olmasıdır. Düz damlar yaz mevsiminin çok sıcak olması nedeniyle üzerinde yatmak için kullanılmaktadır. Köy evleri genellikle kerpiç ve betonarme evlerden oluşmaktadır.

Yeşilli Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Yeşilli İlçesi Torosların Güneydoğu Anadolu’yu çevreleyen yayın iç kısmında yer alan dağlık bölgeden Mezopotamya düzlüklerine geçiş alanı içinde bulunmaktadır. En yüksek noktası ise kuzeyde su deposu yakınlarında 897 m civarındadır. İlçe orman bakımından oldukça fakirdir. Orman bölgesi olarak değerlendirilecek alan yoktur. Yeşilli İlçesi Kuzeydoğu-Güneybatı yönünde uzana vadi içerisinde kurulmuştur. Vadi verimli tarım sahası olarak kullanılmaktadır. İlçe merkezi ile bağlı köyler kültür bitkileri yönünden oldukça çeşitlidir. İncir, erik, kiraz, nar, badem ve mahlep ağaçları oluşturur. İlçede vadi yamaçlarında ve bağlı köylerde üzüm bağları bulunur. İlçe Mardin Merkeze çok yakın olmakla birlikte iklim yönünden farklılık gösterir. Sıcaklık Mardin Merkeze göre mülayimdir. Yağışlar İlkbahar ve Sonbahar aylarında görülür. Kışın sıcaklık 8 dereceye kadar düşer. Yağan kar toprakta uzun süre kalmaz, son derece düzensiz bir yağış rejimi mevcuttur. Bazen yıllık yağışın büyük bir kısmı bir hafta içinde düşer. En yüksek sıcaklık Temmuz aylarında görülür, sıcaklık ortalama 40 dereceye kadar çıkar. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Mardin Yeşilli eşyalı kiralık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Yeşilli Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu

2019 Türkiye İstatistik Kurumunda yayınlanan verilere göre ilçenin 2018 yılı nüfusu 14.906 kişiden oluşur. Bu nüfusun 7.290’ı kadın ve 7.616’sı erkektir. Yani nüfusun %48,91’i kadınlar ve  %51,09’unu erkekler oluşturur. 2017 yılında ilçede yaşayan kişi sayısı ise 15.277’dir. Bir yıl boyunca ilçede yaşamını sürdüren insan sayısında azalış görülmüştür. İlçenin yıllık nüfus azalış oranı 2,43’dür. Nüfusun önceki yıla göre azalış miktarı ise 371’dir. Yeşilli kiralık konut arayışınızda bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Ev arayışlarınızda yukarıdaki verilerden yararlanarak kira bütçenizi belirleyebilirsiniz. EmlakJet sayesinde aradığınız evlere ulaşmanız oldukça kolay. İhtiyaç ve isteklerinize en çok uyan ilanlara ve sahibinden Mardin Yeşilli uygun fiyatlı kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Yeşilli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.