/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülnarcancel

Mersin Gülnar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gülnar Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gülnar kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Gülnar Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mersin iline bağlı olan Gülnar ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreçte tarih sahnesinde önemli roller üstlenmiş olan uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. İlçe Hitit, Asur ve Antik Roma uygarlıklarının hakimiyeti altına girmiştir. Bölgenin Türkleşmesi ise 1230’lu yıllarda başlamıştır. 1461 yılında Osmanlı Devleti hakimiyetine giren bölge, 1916 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Gülnar kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe tarihi kadar coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe Toros Dağları’nın 950 metresindeki yükseklikte yer alan Taşeli Platosu üzerine kurulmuştur. Gülnar kiralık konut arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Akdeniz’e 32 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin doğusunda Silifke ilçesi, batısında Anamur ve Bozyazı ilçeleri, kuzeyinde Mut ilçesi, kuzeybatısında Karaman ili, güneyinde ise Aydıncık İlçesi yer almaktadır. İlçe Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. 

Gülnar Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 25 bin 865’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,46’sını (13 bin 51) erkek, yüzde 49,54’ünü (12 bin 814) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gülnar kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 50 adet mahalle bulunmaktadır. Mersin Gülnar kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akdeniz Mahallesi, Akova Mahallesi, Ardıçpınarı Mahallesi, Arıkuyusu Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Bereket Mahallesi, Beydili Mahallesi, Bolyaran Mahallesi, Bozağaç Mahallesi, Büyükeceli Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Çukurasma Mahallesi, Çukurkonak Mahallesi, Dayıcık Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Delikkaya Mahallesi, Demirözü Mahallesi, Emirhacı Mahallesi, Gezende Mahallesi, Göktürk Mahallesi, Hacıpınar Mahallesi, Halifeler Mahallesi, Ilısu Mahallesi, İshaklar Mahallesi, Kavakoluğu Mahallesi, Kayrak Mahallesi, Koçaşlı Mahallesi, Konur Mahallesi, Korucuk Mahallesi, Köseçobanlı Mahallesi, Kurbağ Mahallesi, Kuskan Mahallesi, Mollaömerli Mahallesi, Örenpınar Mahallesi, Örtülü Mahallesi, Saray Mahallesi, Sarıkavak Mahallesi, Sipahili Mahallesi, Şeyhömer Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Tepe Mahallesi, Tırnak Mahallesi, Tozkovan Mahallesi, Ulupınar Mahallesi, Üçoluk Mahallesi, Yanışlı Mahallesi, Yarmasu Mahallesi, Yassıbağ Mahallesi, Yenice Mahallesi ve Zeyne Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık ev tercihini Mersin ilinin Gülnar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mersin Gülnar da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Gülnar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.