/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mutcancel

Mersin Mut Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Mut Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mut kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Mut Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ilinin önemli ilçelerinden biri olan Mut ilçesi, Toros Dağları’nın eteklerinde Göksu Nehri kıyısında kurulmuştur. Mut kiralık ev arayan kişiler ilçe coğrafi bilgileri ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğusunda Silifke ilçesi, batısında Ermenek ilçesi, güneyinde Gülnar ilçesi, kuzeyinde ise Karaman ilçesi yer almaktadır. Akdeniz iklim bölgesi içerisinde yer alan ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe toplam yüzölçümü 2 bin 860 kilometrekaredir. Bu toprakların büyük bir bölümü tarım faaliyetleri için kullanılabilmektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede özellikle seracılık oldukça gelişmiştir. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başlıcaları; kayısı, zeytin ve eriktir. İlçe ekonomisi için oldukça önemli olan bir diğer faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Mut Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 62 bin 853’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,12’sini (31 bin 501) erkek, yüzde 49,88’ini (31 bin 352) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mut ilçesinden kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 102 adet mahalle bulunmaktadır. Mersin Mut kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Bağcağız Mahallesi, Ballı Mahallesi, Barabanlı Mahallesi, Bozdoğan Mahallesi, Burunköy Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağlayangedik Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çampınar Mahallesi, Çatakbağ Mahallesi, Çatalharman Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Çivi Mahallesi, Çortak Mahallesi, Çömelek Mahallesi, Çukurbağ Mahallesi, Dağpazarı Mahallesi, Demirkapı Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Derinçay Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hacıahmetli Mahallesi, Hacıilyaslı Mahallesi, Hacınuhlu Mahallesi, Hacısait Mahallesi, Hamam Mahallesi, Haydarköy Mahallesi, Hisarköy Mahallesi, Hocalı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Irmaklı Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İbrahimli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Karadiken Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kavaközü Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayaönü Mahallesi, Kelceköy Mahallesi, Kemenli Mahallesi, Kırkkavak Mahallesi, Kışlaköy Mahallesi, Kızılalan Mahallesi, Köselerli Mahallesi, Kumaçukuru Mahallesi Kurtsuyu Mahallesi Kurtuluş Mahallesi Kültür Mahallesi Kürkçü Mahallesi Meydan Mahallesi, Mirahor Mahallesi, Mucuk Mahallesi, Narlı Mahallesi, Narlıdere Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Özköy Mahallesi, Özlü Mahallesi, Palantepe Mahallesi, Pamuklu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sakız Mahallesi, Sarıveliler Mahallesi, Selamlı Mahallesi, Suçatı Mahallesi, Tekeli Mahallesi, Topkaya Mahallesi, Topluca Mahallesi, Tuğrul Mahallesi, Yalnızcabağ Mahallesi ve Yapıntı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Mersin ilinin Mut ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Mersi Mut da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Mut Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.