/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tarsuscancel

Mersin Tarsus Kiralık Ev

araması için 10 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Tarsus Kiralık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Tarsus kiralık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Tarsus, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin iline bağlı, en fazla nüfusa sahip olan ilçesidir. İl merkezinin en doğusunda yer alır. Berdan Alüvyonlu Ovasında kurulmuş bir yerleşim böglesidir. İlçenin güney kısımları müsait ovalar, kuzeyinde sarp Toros dağları vardır. İlçenin kıyılarında Akdeniz bölgesi iklimi, kuzeye çıkıldıkça karasal iklim tipi karakteri göstermektedir. Tarihi ve coğrafyası ile Neolitik dönemden beri çeşitli kültürlerin kaynaşma noktasını oluşturdu kadim bir şehirdir. Tarsus, Kilikia’yı İç Anadolu’ya bağlayan tarihi yolların kavşak noktasında yer almıştır. Aynı zamanda Akdeniz’e bağlantısı sebebiyle ilk ve orta çağlar boyunca deniz ticaretine açık bir liman şehri olmuştur. Bitki örtüsü genellikle Akdeniz iklimine uyum sağlayan makidir. Defne, Keçi Noynuzu, Yabani Zeytin, Zakkum, Kuşburnu ve Böğürtlen bitkileri bulunur. İlçe ekonomisi tarım, sanayi, ticaret ve iç turizmi bir arada gelişme göstermektedir.

Tarsus Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Tarsus’ta ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Pozantı ve Çamlıyayla ilçeleri,
  • Güneyinde Akdeniz,
  • Batısında Mersin Merkez ilçesi,
  • Doğusunda Adana il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 339.676’dır. Bu sayının yüzde 49,55’i kadın, yüzde 50,45’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 2.240 kilometrekare, rakımı ise 100 metredir. Tarsus Kırklarsırtı kiralık daireler gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçede toplam 179 adet mahalle vardır. Bunlardan nüfusu en yüksek olanları şunlardır; Kırklarsırtı Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Ergenekon Mahallesi, Yeni Mahallesi, Anıt Mahallesi, Altaylılar Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Şehitishak Mahallesi, Yenice Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Öğretmenler Mahallesi, Şehitler Tepesi Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Şahin Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesidir. 

Tarsus Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Mersin’in Tarsus ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 10 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 914 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Mersin Tarsus Gaziler Mahallesi kiralık evler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Tarsus Kiralık Ev
82 EvlerAğzıdelik MahallesiAkarsu MahallesiAkçakocalı MahallesiAkgedik MahallesiAkşemsettinAladağ MahallesiAliağa MahallesiAlibeyli MahallesiAliefendioğlu MahallesiAlifakı MahallesiAltaylılarAnıtArdıçlı MahallesiArıklı MahallesiAtalar MahallesiAvadan MahallesiBaharlı MahallesiBahçeBahşiş MahallesiBallıca MahallesiBaltalı MahallesiBelen MahallesiBeydeğirmeniBeylice MahallesiBoğazpınar MahallesiBolatlı MahallesiBoztepe MahallesiBöğrüeğri MahallesiBüyükkösebalcı MahallesiCamilimanda MahallesiCaminurCırbıklar MahallesiCin MahallesiÇağbaşı MahallesiÇakırlı MahallesiÇamalan MahallesiÇamtepe MahallesiÇatalca MahallesiÇavdarlı MahallesiÇavuşlu MahallesiÇevreli MahallesiÇiçekli MahallesiÇiftlik MahallesiÇiriştepe MahallesiÇokak MahallesiÇöplü MahallesiÇukurbağ MahallesiDadalı MahallesiDamlama MahallesiDedeler MahallesiDorak MahallesiEgemen MahallesiEminlik MahallesiEmirler MahallesiEsenler MahallesiEski ÖmerliEskişehir MahallesiGöçük MahallesiGömmece MahallesiGülek MahallesiGünyurdu MahallesiHacıbozan MahallesiHacıhamzalı MahallesiHalitağa MahallesiHasanağa MahallesiHeleke Mahallesiİbrişim Mahallesiİncirgediği Mahallesiİncirlikuyu Mahallesiİnköy MahallesiKaburgediği MahallesiKadelli MahallesiKaklıktaşı MahallesiKaleburcu MahallesiKanberhüyüğü MahallesiKaraçerçili MahallesiKaradiken MahallesiKaradirlik MahallesiKarakütük MahallesiKarayayla MahallesiKargılı MahallesiKarsavran MahallesiKayadibi MahallesiKefeli MahallesiKelahmet MahallesiKerimler MahallesiKeşli MahallesiKırıt MahallesiKızılçukur MahallesiKocaköy MahallesiKoçmarlı MahallesiKonaklar MahallesiKozoluk MahallesiKörlü Beyi MahallesiKösebalcı MahallesiKöselerli MahallesiKulak MahallesiKumdere MahallesiKurbanlı MahallesiKurtçukuru MahallesiKuşçular MahallesiKütüklü MahallesiMahmutağa MahallesiMantaş MahallesiMeşelik MahallesiMuratlı MahallesiNemiroğlu MahallesiOlukkoyağı MahallesiÖzbek MahallesiÖzlüce MahallesiPirömerli MahallesiSağlıklı MahallesiSandal MahallesiSanlıca MahallesiSarıveli MahallesiSayköy MahallesiSıraköy MahallesiSimithacılı MahallesiSucular MahallesiTakbaş MahallesiTaşçılı MahallesiTaşkuyu MahallesiTaşobası MahallesiTekeliören MahallesiTepeçaylak MahallesiTepeköy MahallesiTepetaşpınar MahallesiTopaklı MahallesiTopçu MahallesiUlaş MahallesiVerimli MahallesiYalamık MahallesiYanıkkışla MahallesiYaramış MahallesiYazlık MahallesiYenice MahallesiYeniçay MahallesiYeniköy MahallesiYeşiltepe MahallesiYunusoğlu MahallesiYüksek Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.