/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kavaklıderecancel

Muğla Kavaklıdere Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kavaklıdere Kiralık Konut Bakanlara İlçe Bilgileri 

Kavaklıdere kiralık konut arayışında olan EmlakJet okuyucuları için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri derledik. Kavaklıdere, Muğla'nın ilçelerinden biridir. Kavaklıdere Muğla ilinin kuzeyinde yer alır ve Aydın iline sınırı vardır. Deniz seviyesinden 850 m yüksekte yer alan Kavaklıdere Muğla il merkezine 52 kilometre uzaklıktadır. %70'i ormanlarla kaplıdır. Kavaklıdere 1990 yılında ilçe haline geldi. Halkın başlıca geçim kaynağı ormancılık, tarım, hayvancılık, mermercilik, halı ve el sanatları, bakırcılık, kalaycılık ve marangozluktur.

Kavaklıdere Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Gezi Noktaları

Deniz kenarında bulunmamasından dolayı Muğla’nın diğer ilçelerine göre daha sakin ve sessiz bir ilçedir. Yaylaları ve tarihi yapıları ile dikkat çeken Kavaklıdere ilçesinde çok sayıda gezilecek yer vardır. Bakırcılar Çarşısı, Bakır ve mermeri ile ünlü Kavaklıdere ilçesinin merkezinde yer almaktadır. Yöre halkı tarafından yapılan bakır eşyaların satıldığı bakırcılar çarşısında bakırdan yapılmış çeşitli eşyalar satılmaktadır. Ayrıca Kavaklıdere ilçesinde her yıl ağustos ayında mermer ve bakır festivali yapılmaktadır. Hyllarima Antik Kenti, Karyalılar Döneminde kurulan antik kentin kalıntıları geniş bir alana yayılmıştır. Hyllarima Antik Kentinde yer alan Roma Dönemine ait 1200 seyirci kapasiteli antik tiyatro, şehrin çevresinde bulunan surlar, kapılar ve kaya mezarları günümüze kadar ulaşmıştır. Menteşe Beldesi, Kocaçay’ın aktığı vadinin eteklerine kurulan Menteşe Beldesi bir yörük yerleşimidir. Yeşil ormanlar ile çevrili Menteşe Beldesi serin havasından dolayı yaz aylarında en çok tercih edilen yerlerdendir. Ayrıca Menteşe Beldesinde tarihi evleri de görebilirsiniz. Yerküpe Yaylası ve Mağarası: Asırlık çınar ağaçları, kaynak suları, geniş çayırlıkları, çağlayanı ve mağarası ile dikkat çeken Yerküpe Yaylası görülmesi gereken yerlerdendir. Serin ve temiz havası ile bölgenin en çok tercih edilen Yerküpe Yaylasında her yıl yaz aylarında çeşitli festivaller, şenlikler ve konserler düzenlenmektedir. Ayrıca Yerküpe Yaylasının hemen girişinde 100 metre uzunluğunda, tek galerili bir mağara bulunmaktadır. Ziyarete açık olan mağara sarkıtları, dikitleri, damla taşları ve küçük su havuzları ile dikkat çekmektedir. Yerküpe Mağarasının üst kısmı piknik ve dinlenme alanı olarak kullanılmaktadır. Siz de Kavaklıdere kiralık ev arayışınızda sitemizi seçerek en doğru tercihi yaptınız.

Kavaklıdere Kiralık Konut Fiyatları 

İlçeden ev kiralamadan önce bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bunun için bir uzmana danışabilir ya da emlakçınızla konuşabilirsiniz. Buna vaktiniz yoksa sizin için hazırladığımız ilçe genelindeki kiralık konutların ortalama fiyatlarını inceleyebilirsiniz. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan konutların ortalama alanları 129 metrekare olarak görülür. Kavaklıdere kiralık konut fiyatları ortalama 691 Türk Lirasına denk gelir. Metrekare başına düşen birim kira 5 Türk Lirasıdır.

Kiralık ev arayışınızda bütçenizi hazırladıysanız istediğiniz özelliklere sahip olan evlere sitemizden ulaşabilirsiniz. İstediğiniz özelliklerdeki kiralık konutlara örneğin; Kavaklıdere eşyalı kiralık ev seçenekleri ile sitemizden ilgili ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kavaklıdere Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.