/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bulanıkcancel
Muşcancel

Muş Bulanık Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bulanık Kiralık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Bulanık kiralık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Bulanık, Türkiye’nin Doğu anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat-Van Bölümü’nde yer alan Muş iline bağlı, il merkezine 78 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Bulanık, Muş ilinin yüzölçümü ve nüfusuyla en büyük ikinci ilçesidir. İklimi kış mevsimi soğuk yaz mevsimi kurak olan tipik sert karasal iklimdir. İlçenin güneyinde Haçlı Gölü, kuzeyinde Murat Nehri bulunmaktadır. Geniş Bulanık Ovası oldukça verimlidir. Yapısı gereği Muş Ovasına özgü lale ve gelincikler dahil birçok bitki yetişir ve bu ova Türkiye’de kalan son 11 telli turnanın yaşam alanıdır. İlçenin ulaşımı karayolu taşımacılığı ile sağlanır. Karayolu, Muş iline bağlı asfalt yoldur. Otobüs ve yolcu minibüsleri ile her gün ulaşım sağlanabilmektedir. Her yıl düzenli olarak yapılan Kültür Sanat Festivali sayesinde şehir dışından binlerce kişi ilçeye gelmektedir. 

Bulanık Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Bulanık'ta ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Erzurum’un Hınıs ilçesi,
  • Güneyinde Bitlis’in Ahlat ilçesi, 
  • Batısında Varto ilçesi,
  • Doğusunda Malazgirt ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 80.549’tır. Bu sayının yüzde 48,81’i kadın, yüzde 51,19’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.948 kilometrekare, rakımı ise 1.480 metredir. Muş Bulanık kiralık daire gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçenin 9 beldesi vardır. Bunlar; Elmakaya, Yoncalı, Rüstemgedik, Mollakent, Karaağıl, Uzgörür, Sarıpınar, Erentepe ve Yemişen Beldeleridir. İlçede 20 adet mahalle vardır. Bunlar; Alagez Mahallesi, Zafer Mahallesi, Şehitlik Mahallesi, Pınar Mahallesi, Kültür Mahallesi, İnönü Mahallesi, Arı Mahallesi, Bağlar, Mahallesi, Çimen Mahallesi, Gazi Mahallesi, Hanedan Mahallesi, Abdalbeyazıt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Güllüova Mahallesi, Kale Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Sinan Mahallesi, Mescitli Mahallesi ve Yeni Mahallesidir. 

Bulanık Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Muş’un Bulanık ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 455 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Muş Bulanık kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Bulanık Kiralık Ev
Adıvar KöyüAkçaarmut KöyüAkçaarmut Köyü (Tepecik Mahallesi)Akçakaynak KöyüAltınoluk KöyüArakonak KöyüArakonak Köyü (İbrahim Kuşhan Mezrası Mahallesi)Aşağıbüklü KöyüAşağıbüklü Köyü (Yukarıbüklü Mahallesi)Bahçelievler MahallesiBalotu KöyüBostancılar KöyüBüngüldek KöyüCankurtaran KöyüCumhuriyet MahallesiÇataklı KöyüÇataklı Köyü (Güveç Mahallesi)Çaygeldi KöyüDeğirmensuyu KöyüDemirkapı KöyüDemirkapı Köyü (Yeniköy Mahallesi)Doğantepe KöyüDokuzpınar KöyüElmakaya Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Elmakaya Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Erentepe Bld. (Fatih Mahallesi)Erentepe Bld. (Gazi Mahallesi)Erentepe Bld. (Kale Mahallesi)Ericek KöyüEsenlik KöyüEskiyol KöyüGölyanı KöyüGöztepe KöyüGülçimen KöyüGüllüova MahallesiGümüşpınar KöyüGünbatmaz KöyüGündüzü KöyüGünyurdu KöyüHan KöyüHoşgeldi Köyüİnönü MahallesiKaraağıl KöyüKaraburun KöyüKaracaören KöyüKırkgöze KöyüKotanlı KöyüKoyunağılı KöyüKöprüyolu KöyüKurganlı KöyüKültür MahallesiMescitli MahallesiMeşeiçi KöyüMeşeiçi Köyü (Ürünlü Mahallesi)Molladavut KöyüMollakent KöyüOğlakkaya KöyüOkçular KöyüOlurdere KöyüÖrenkent KöyüRüstemgedik Bld. (Bağlar Mahallesi)Rüstemgedik Bld. (Hanedan Mahallesi)Rüstemgedik Bld. (İnönü Mahallesi)Rüstemgedik Bld. (Zafer Mahallesi)Samanyolu KöyüSarıpınar Bld. (Çimen Mahallesi)Sarıpınar Bld. (Pınar Mahallesi)Sarıpınar Bld. (Sinan Mahallesi)Seçme KöyüSeçme Köyü (Çiçekli Mahallesi)Seçme Köyü (Memetler Mahallesi)Seçme Köyü (Saliha Mahallesi)Seçme Köyü (Sütlüce Mahallesi)Seçme Köyü (Topağaç Mahallesi)Sıradere KöyüSöğütlü KöyüSultanlı KöyüSultanlı Köyü (Boztaş Mahallesi)Şatırlar KöyüŞehitlik MahallesiŞehittahir KöyüŞehitveren KöyüToklular KöyüUzgörür Bld. (Abdalbeyazıt Mahallesi)Uzgörür Bld. (Alagez Mahallesi)Uzgörür Bld. (Arı Mahallesi)Uzgörür Bld. (Fatih Mahallesi)Uzgörür Bld. (Gazi Mahallesi)Üçtepe KöyüYazbaşı KöyüYemişen KöyüYeni MahallesiYokuşbaşı KöyüYoncalı Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Yoncalı Bld. (Hürriyet Mahallesi)Yoncalı Bld. (Yeni Mahallesi)Zafer Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.