/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hasköycancel

Muş Hasköy Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Hasköy Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hasköy satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hasköy Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muş ilinin önemli ilçelerinden biri olan Hasköy ilçesinin denizden yüksekliği 1400 metredir. İlçenin batı ve kuzeybatı kesimlerinde Muş ili, kuzeydoğu kesimlerinde Korkut ilçesi, doğu ve güney kesimlerinde ise Bitlis ili yer almaktadır. Hasköy satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Yüzölçümü bakımından incelendiğinde Muş ilinin en küçük ilçesi olduğu bilgisine ulaşılırken, ilçede yer alan en yüksek noktanın 1850 metreye kadar ulaştığı bilgisi edinilmiştir. Dağlık araziler bakımından da oldukça zengin olan ilçede Otluk ve Karaçavuş olmak üzere iki adet önemli dağ bulunmaktadır. İlçede yer alan Muş Ovası bu iki dağ arasında yer almaktadır. İlçe akarsu kaynakları bakımından fazla bir zenginliğe sahip değildir ancak ilçede yer alan Karasu Irmağı ilçe için oldukça önemlidir. Hasköy satılık ev arayanlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Karasal iklim özelliklerine sahip olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Hasköy Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 25 bin 749’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,69’unu (13 bin 52) erkek, yüzde 49,31’ini (12 bin 697) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hasköy satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 17 adet köy bulunmaktadır. Muş Hasköy satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bahçelievler Mahallesi, Kültür Mahallesi, Sayanlar Mahallesi, Sunay Mahallesi, Yeni Mahallesi, Aşağıüçdam Köyü, Azıklı Köyü, Böğürdelen Köyü, Büvetli Köyü, Dağdibi Köyü, Elmabulak Köyü, Dağdibi Köyü, Elmabulak Köyü, Eşmepınar Köyü, Gökyazı Köyü, Karakütük Köyü, Koç Köyü, Koğuktaş Köyü, Ortanca Köyü, Otaç Köyü, Sarıbahçe Köyü, Umurca Köyü, Yarkaya Köyü ve Yukarıüçadam Köyü’dür. 

Sizler de satılık daire tercihini Muş ilinin Hasköy ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Muş Hasköy de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Hasköy Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.