/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korkutcancel

Muş Korkut Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Korkut Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Korkut kiralık konut arayanlarımız için Muş’un Korkut ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi, yaklaşık olarak M.Ö 3000 yıllarına kadar uzanan Korkut, 7 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 25.817 nüfusla Muş’un en az nüfuslu ikinci ilçesi olarak %6,33’lük kısımda yerini almaktadır. Bu ilçemizin Muş il merkezine uzaklığı 30 kilometre olup 503 kilometrekare yüz ölçümlü bir toprak alanına sahiptir ve denizden yüksekliği 1.400 metredir. Ekonomik başlıca geçim kaynağı; tarım ve hayvancılık üzerinden sağlanmaktadır.

Muş’un Korkut ilçesinde Korkut kiralık daire arayanlar için ilçe;

 • Kuzeyinde; Muş’un Bulanık ilçesi,
 • Batısında; Muş’un Merkez ilçesi,
 • Güneyinde; Muş’un Hasköy ilçesi,
 • Doğusunda ise; Bitlis ili ile komşudur.

İlçe içi ulaşım, ilçe merkezinden her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla çok rahat bir şekilde sağlanacak şekildedir.

Korkut Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Muş’un Korkut ilçesinden ev kiralamak isteyenlere Korkut’a ait dairelerin fiyatlarını ve metrekarelerini, oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşmak istiyoruz. İlçede, ortalama üzerinden; birim fiyatı metrekare üzerine 4 TL olan alanı 110 metrekareye sahip daireleri, 455 TL civarında bir fiyata kiralayabilirsiniz. Yani;

 • Ortalama; 70 metrekare alana sahip bir 1+1 daireyi 800-900 TL arasında,
 • Ortalama; 120 metrekare alana sahip bir 2+1 daireyi 500-800 TL arasında,
 • Ortalama; 165 metrekare alana sahip bir 3+1 daireyi 650-800 TL arasında bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek istersek kiralamak istediğiniz dairelerin fiyatları; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişim gösterebilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, turizm bölgelerine, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu evleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi müstakil ev, iş yer, arsa veya daire tipinde de kiralayabilmeniz mümkün. Bunlara ek olarak günlük, haftalık, aylık gibi seçeneklerle de kiralayabilirsiniz. Eğer Muş’un Korkut ilçesinde kiralık müstakil ev veya daire tutmak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Muş Korkut kiralık ev yazarak istediğiniz kriterlerde ki evi filtreleyip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Korkut Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Muş’un Korkut ilçesine ait ev kiralayabileceğiniz toplam 7 mahalle vardır. Emlakjet, buradan ev tutmayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerinin birkaçını, sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Şehitler Mahallesi,
 • Yeni Mahalle,
 • Bahçelievler Mahallesi 2,
 • Merkez Mahallesi,
 • Kültür Mahallesi,
 • Aydınlar Mahallesi’dir.

Korkut ilçesine ait kiralık ve eşyalı en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Muş Korkut Şehitler Mahallesi kiralık ev yazarak dilediğiniz kriterlerde ki özellikleri filtreleyip en hızlı bir şekilde hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Korkut Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.