/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Vartocancel

Muş Varto Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Varto Kiralık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Varto kiralık konut düşünen EmlakJet ziyaretçilerine özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçe hakkında aklınızda bulunan soru işaretlerine birer cevap bulabilirsiniz. Varto, Muş iline bağlı bir ilçedir. Varto bölgesi tarihte Medler, Pers, Roma ve Bizans egemenliği altında kalmıştır. 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile Selçukluların, daha sonra Akkoyunlular ve Karakoyunlular'ın hakimiyeti altında kalmıştır. 1514 yılında Çaldıran Muharebesi'yle Osmanlı idaresine geçmiştir. 1923'te Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla, TBMM onayı ile Varto ismini alarak ilçe oldu. Varto, Gimgim adıyla da bilinir. Varto'da halkın en önemli geçim kaynağı, Muş genelinde olduğu gibi tarımdır. Başlıca tarım ürünleri buğday olmak üzere tahıldır. Elma ve armut üretimi önemlidir. Varto, bitkisel üretimden çok hayvancılık bakımından gelişmiştir. Koyun ve kıl keçisi varlığı bakımından Muş'un Merkez ilçeden sonra ikinci önemli ilçesidir.

Varto Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Varto ilçesi, Muş il alanının kuzeybatısında yer alır. Kuzeyde Erzurum ve batıda Bingöl illeriyle, doğuda Bulanık, güneyde ise Merkez ilçeyle çevrilidir. Yüzölçümü 1418 km²'dir. Muş'un yüzölçümü olarak alanının %17,3'nü kaplar. Genellikle dağlarla kaplı olan ilçe alanı, Muş il alanının en yüksek bölümünden de yer alır. Rakım, Bingöl Dağları'na doğru, ilçenin kuzey sınırında 3000 m'yi, Akdoğan ve Şerafettin Dağları'nın uzantılarında ise 2300 m'yi aşar. İlçe alanı, Murat Nehri ile Bingöl Çayı ve bu iki akarsuyun kollarınca derin bir biçimde parçalanmıştır. Murat Irmağı, ilçe alanına doğudan girer. Doğu - batı doğrultusunda, Merkez ilçeyle doğal bir sinir oluştururcasına akar. Akdoğan Gölü ilçenin doğusundadır. Varto ilçe merkezi ve birçok köy, deprem fay hattı üzerindedir. Varto, ilki 1946, ikincisi ise 1966'da olmak üzere iki büyük deprem yaşamıştır. Siz de bu ilçede ev bakıyorsanız Varto kiralık evler için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Varto Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

İlçenin 2018 yılı nüfusu 31.169 kişiden oluşur. Bu nüfusun 15.362’si kadın ve 15.807’si erkektir. Yani nüfusun %49,29’unu kadınlar ve %50,71’ini erkekler oluşturur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit dağılıma sahiptir. 2017 yılında Varto ilçesinde yaşayan kişi sayısı ise 30.412’dir. Bir yıl içinde ilçede yaşamını sürdüren insan sayısında artı yaşanmıştır. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %2,49’dur. Önceki yıla göre artış miktarı ise 757’dir.

Varto Kiralık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan kiralık konutların ortalama alanları 90 metrekaredir. Varto kiralık konut fiyatları ortalama 665Türk Lirası olarak görülür. Metrekareye düşen birim kira fiyatı 7 Türk Lirasıdır.  

Ev arayışınızda bütçenizi oluştururken bu verilerden yararlanabilirsiniz. Kiralık konut piyasası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz de bir uzmana danışabilir ya da emlakjet.com üzerindeki ilanların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Siz de bütçenize uyan ve isteklerinizi karşılayan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Varto listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Varto Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.