/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Avanoscancel

Nevşehir Avanos Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Avanos Kiralık Konut Arayanlara Genel Bilgiler 

EmlakJet Avanos kiralık konut arayanlar için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiği bu yazıyı hazırladık. Avanos, Nevşehir İline bağlı bir ilçedir. Nevşehir'in 18 kilometre kuzeyinde olan yerleşiminin, Antik Devirdeki adı Venessa ya da Ouenasadır. Çok sayıda çanak çömlek atölyesi bulunan ilçede seramik yapım geleneği Hititlerden beri devam etmektedir. Avanos'un dağlarından ve Kızılırmak'ın eski yataklarından yumuşak ve yağlı kil topraklar elenir ve iyice yoğurularak çamur haline getirilir. Çark adı verilen ve ayakla döndürülen tezgâh da çamurun şekillendirilmesiyle çanak yapılmış olur. Yörede yemek kapları, su testileri, kışlık yiyecek saklamak için çömlekler ve küpler, su küpleri tanınan çanak ürünleridir. İlçede önemli uğraşlardan biri de bağcılıktır. Elde edilen üzümler sofralık olarak kullandığı gibi, mağaralarda, doğal depolarda şarap üretiminde kullanılır. Şarap üretiminin yanı sıra bölge kurutmalık üzümleri, kayısı, elma kışlık besin maddeleri üretimi yapılır. Avanos merkeze bağlı Ayhanlar köyünde patlıcan üretimi yaygındır. Avanos ile çevresindeki bölgenin taze sebze ürünleri ihtiyacının büyük bölümü bu köyden sağlanmaktadır. 

Avanos Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Turizmi

Köklü bir geçmişe sahip olan Avanos ilçesinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Paşabağ, Paşabağ Bölgesinde küçük bir vadi içinde iki ve üç başlıklı peri bacaları bulunmaktadır. Bu bölgede bulunan peri bacalarının bazıları oluşum halinde, bazıları oluşumunu tamamlamış, bazıları ise olgunlaşıp bozulmaya başlanmıştır. Zelve, Avanos ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Zelve; peri bacalarının yoğun olduğu tırmanmaya elverişli bir vadinin bulunduğu yerdir. Bu vadide bulunan sivri uçlu ve geniş gövdeli peri bacaları bulunmaktadır. Ayrıca bu bölge 9. Yüzyıl ve 13. Yüzyılda Hristiyanların önemli yerleşim yeri ve dini merkezi olmuştur. Çavuşin, Kaya içine oyulmuş köklü bir geçmişe sahip olan bir köydür. Bu bölgede Müslümanlar ve Hristiyanlar tarafından büyük öneme sahip olan Yahya Peygambere ait olduğu öne sürülen bir kilise bulunmaktadır. Yahya Peygamber Kilisesi adını alan bu kilise 964-965 yılları arasında yapıldığı tahmin edilmektedir. Bu kilise Kapadokya Bölgesinin nadir eserlerindendir. Siz de Nevşehir Avanos kiralık ev arayışınızda listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Avanos Kiralık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan kiralık konutların ortalama alanları 120 metrekaredir. Avanos, büyük evlere sahiptir. Nevşehir Avanos kiralık konut fiyatları ortalama 724 Türk Lirasıdır. Ortalama birim kira bedeli 6 Türk Lirasıdır.

  • 2+1, 110 metrekare bir daire 899 Türk Lirası ve 
  • 3+1, 128 metrekare bir daire 717 Türk Lirasıdır.

EmlakJet sayesinde ülkenin neresinden olursa olsun ev bakabilirsiniz. Aradığınız kriterlere ve bütçenize uygun olan evlere en kısa zamanda ulaşmak istiyorsanız ilgili ilanlar sitemizde. Avanos kiralık ev ilanlarına ve ilin diğer ilçelerindeki ilanlara sitemizden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Avanos Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.