/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülşehircancel

Nevşehir Gülşehir Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gülşehir Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Gülşehir kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Gelin, bu güzel ve şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Gülşehir, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir iline bağlı bir yerleşim birimidir. Nevşehir, sekiz ilçeden meydana gelmiş büyük bir kenttir. Gülşehir ise merkez, Ürgüp ve Avanos semtlerinden sonra bölgenin en büyük yerleşim birimidir. Nevşehir’in nüfusu 298.339 kişiye ulaşmıştır. Kent nüfusunun ise %7.30’u Gülşehir ilçesinde yaşamını sürdürmektedir. İlçede kilometrekareye elli kişi düşmektedir. İlçe, 958 kilometrekarelik oldukça geniş bir araziye ulaşmıştır. Buna ek olarak semttin rakımı, kısacası denizden yüksekliği yaklaşık olarak 950 metredir. İlçe kent merkezinden yirmi kilometre mesafede Kızılırmak’ın kenarına kurulmuştur. Semtin doğusunda Avanos, kuzeyinde Hacıbektaş, batısında Kırşehir ve Aksaray, güneyinde ise Acıgöl ve Nevşehir gibi yerleşim birimleri bulunmaktadır. İlçe merkezinden Kızılırmak geçmektedir. 

Gülşehir Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o il veya ilçenin emlak piyasası üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Bu sebeple de Gülşehir kiralık ev tercih etmeyi düşünenlerin öncelikle semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşündük. Gülşehir ilçesinin ekonomisi tarıma ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Semtte daha çok tahıl ürünleri ve yumrulu bitkiler yetiştirilmektedir. Patates, şeker pancarı, buğday, arpa, çavdar, bakla, nohut, fasulye, mercimek yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak sebzecilik ve meyvecilik de gelişmiştir. İlçede üzüm, elma, zerdali, armut ve kayısı üretimi yüksektir. Ekonomik getirisi yüksek olan ceviz ve badem üretimi de yaygınlaşmaya başlamıştır. İlçede tarım ile uğraşan kişilerin büyük bir bölümü hayvancılıkla da ilgilenmektedir. Eğer bu iki ekonomik uğraştan biri ile ilgili iseniz Gülşehir kiralık konut arayışınız oldukça mantıklı olacaktır.

Gülşehir Kiralık Konut Seçeceklere ilçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 21.771 kişiye ulaşmış vaziyettedir. Bu kişilerin %48.60’ı erkek, geriye kalan %51.40’ı ise kadındır. İlçe kent nüfusunun yüzde yedisine ev sahipliği  yapmaktadır. Kentin en gelişmiş dördüncü ilçesidir. Semt, köy ve mahalle olmak üzere iki farklı yerleşim biriminden oluşmaktadır. Biz bu yerleşim birimlerini Nevşehir Gülşehir kiralık ev arayanlar için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendinize en uygun olan mahalleyi tercih edebilirsiniz:

  • Fatih Mahallesi
  • Karacaşar Mahallesi
  • Karavezir Mahallesi 
  • Çalışanlar Mahallesi
  • Tuzköyü Mahallesi
  • Erol Ünlüsoy Mahallesi
  • Oruç Reis Mahallesi
  • Açıksaray Mahallesi
  • Çayır Mahallesi

Eğer Gülşehir kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Gülşehir kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Gülşehir Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.