/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kozaklıcancel

Nevşehir Kozaklı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kozaklı Kiralık Konut Arayışı Devam Edenlere Semt Rehberi

Kozaklı kiralık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden demografisine kadar birçok farklı konudan söz ettik. Size sadece okuması kaldı. Kozaklı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir iline bağlı bir yerleşim birimidir. Nevşehir, sekiz büyük semtten oluşmuştur. Kozaklı ise kentin en büyük ve gelişmiş altıncı yerleşim birimidir. Kozaklı ilçesi, kentin kaplıcalar ile ünlü yerleşim birimidir. İlçe, kent merkezinden en uzak semt olma özelliği de taşımaktadır. Kent merkezinden seksen beş, Kayseri ve Kırşehir’den ise ortalama uzaklığı doksan kilometredir. İlçe, 708 kilonetrekarelik çok geniş topraklar üzerine kurulmuş vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, daha bilinen bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 1275 kilometredir. İlçe, dört kasaba, yirmi bir köy ve altı mahalleden meydana gelmiştir. Ankara-Kayseri karayolu üzerinde yer alan semt, önemli bir noktada bulunmaktadır.

Kozaklı Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Nevşehir ili sahip olduğu doğal güzellikler ve çok eskilere dayanan geçmişi ile Türkiye tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Kozaklı ilçesinin tarihi de kentin tarihi kadar eskilere gitmektedir. Kozaklı kiralık daire arayanların bu sebeple mutlaka kentin tarihinden haberdar olması gerekmektedir. Kozaklı ilçesi,1954 yılında çıkan bir kanun ile Nevşehir’in bir ilçesi haline gelmiştir. Hamamorta, Buruncuk, Bağlıca ve Kozaklı köylerinin birleşmesi sonucu kurulan ilçesinin ismi de bu köylerden birinden gelmektedir. İlçede genellikle Türkmenler yaşamaktadır. 18. Yüzyılın sonlarında Toroslar’dan gelen Türkmenlerin yerleştiği semtte bilinen ilk yerleşim antik çağlarda başlamıştır. İlçede Hititler ve Frigler uzun yıllar hüküm sürmüştür. Roma ve Bizanslıların hakimiyeti altına giren semt, 1071 yılından sonra Türk akınlarına sahne olmuştur. İlçe daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçmiştir. Osmanlı Devleti’nin önemli sancaklarından biri olan semt, yıllarca birçok önemli devlet adamına ev sahipliği yapmıştır. Kozaklı kiralık ev seçmeyi düşünenler, tarihle yoğrulmuş topraklarda yaşama imkanı elde etmiş olacaktır. 

Kozaklı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet eden kişilerin sayısı 13.570’e ulaşmıştır. Bu kişilerin %49.55’i erkek, %50.45’i ise kadındır. Köprübaşı ilçesi 1954 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuştur. İlçenin nüfusu 2007 yılından beri sürekli olarak düşmüştür. 2018 yılından beri de bu düşüş devam etmektedir. İlçenin nüfus grafiği eksilerde seyretmektedir. Bu nedenle de nüfusun artış hızı eksilerde yer almaktadır. Nevşehir Kozaklı kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için biz bu semti meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de bu mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

  • Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi 
  • Bahçelievler Mahallesi
  • Altunsu Mahallesi
  • Emek Mahallesi
  • Bağlıca Mahallesi
  • Yeni Mahallesi
  • Hamamorta Mahallesi
  • Buruncuk Mahallesi
  • Kızılkoyunlu Mahallesi
  • Yabanlı Mahallesi

Eğer Kozaklı kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kozaklı kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Kozaklı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.