/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ürgüpcancel
Nevşehircancel

Nevşehir Ürgüp Kiralık Ev

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Ürgüp Kiralık Konut Arayışı İçinde Olanlara Tercih Rehberi

Ürgüp kiralık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda sizler için derledik. Yazıda semtin doğasından ekonomisine kadar birçok farklı noktaya değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve biraz daha yaklaşmış olacaksınız. Gelin bu şirin ve güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Ürgüp, Nevşehir iline bağlı bir yerleşim birimidir. Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve sekiz farklı ilçeden meydana gelmiş büyük bir kenttir. Kentin en kalabalık yerleşim birimi Merkez’dir. Daha sonra ise Ürgüp ilçesi gelmektedir. Nevşehir ili, 298.339 kişiden meydana gelmektedir. Bu kişilerin %11.85’i ise Ürgüp’te ikamet etmektedir. Başka bir deyişle Ürgüp kent nüfusunun yaklaşık olarak %11.85’ine ev sahipliği yapmaktadır. Ürgüp’ten sonra ise Avanos ilçesi gelmektedir. Kent merkezinden yirmi kilometre mesafede yer alan ve şehrin doğu hattında bulunan Ürgüp ilçesi, kentin en önemli yerleşim birimlerinden biridir.

Ürgüp Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Ürgüp kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için özenle hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafyasına, doğasına ve iklimine değindik. Ürgüp ilçesi, 565 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konulanmış durumdadır. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık ve net bir ifade ile rakımı 1050 metredir. İlçenin doğusunda ve güneyinde Kayseri ili yer almaktadır. Ürgüp, kuzeyinde Avanos, batısında Nevşehir’in Merkez ilçesi ve son olarak da güneybatısında Derinkuyu semtleri ile komşu durumundadır. İlçe ekonomisi turizme dayalı olarak gelişmiştir. Bölgenin iklim koşulları ise İç Anadolu’ya özgüdür. Semtte yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Yılın yaklaşık yetmiş gününde sıcaklık sıfırın altına iner. Yirmi gün ise otuz derecenin üstünde seyreder. Yıllık yağış miktarı ortalama 350 mm’dir.  Semt, orman ve bitki örtüsü bakımından zayıf bir yapıya sahiptir. Orman ve fundalıklar çok azdır. Eğer başka il ve ilçelerden gelerek Ürgüp kiralık daire arayışına girdiyseniz bu gibi bilgileri göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Ürgüp Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

Ürgüp semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 35.352’ye ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %48.59’u erkek,  %51.41’i ise kadındır. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %11.85’ine ev sahipliği yapmaktadır. Cumhuriyet’ten önce kurulmuş olan ilçenin nüfus grafiği hareketlidir. 2015 yılından beri de sürekli olarak artmıştır. 2018 yılında da bu eğilim sürmektedir. İlçenin popülasyon artış hızı %1 civarında seyretmektedir. İlçe, yirmi dört mahalleden meydana gelmiştir. Bu mahalleler Nevşehir Ürgüp kiralık ev tercih edecekler için aşağıdaki gibi sıralanmıştır: 

 • Kavaklıönü Mahallesi 
 • Fatih Mahallesi
 • Evka Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Duayeri Mahallesi
 • 15 Temmuz Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Eski Mahallesi
 • Temenni Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Yeni Mahallesi

Eğer Ürgüp kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Nevşehir Ürgüp kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.