/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiftlikcancel

Niğde Çiftlik Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çiftlik Kiralık Konut Seçmeyi Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Çiftlik kiralık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeye yer verdiğimiz biz yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerine iklimine, tarihine, mahallelerine ve nüfusuna değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve giden yolda bir adım daha atmış olacaksınız. Çitflik ilçesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Niğde iline bağlı bir yerleşim birimidir.  Semt ismini, bölgede yer alan bir sığır çiftliğinden alır. Bölgenin bir diğer ismi ise Melendiz’dir. İlçeden geçen Melendezi Çayı bölgenin bu şekilde anılmasını da sağlamıştır. Melendiz aynı zamanda Malazgirt Savaşı’ndan sonra bölgeye gelen akıncı beylerinden biri olarak bilinmektedir. Çiftlik ilçesi, 919 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak 1555 metredir. İlçe kent merkezinden altmış yedi kilometre, Aksaray’dan ise altmış beş kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçe, birçok mahalle ve kasabadan meydana gelmiştir.

Çiftlik Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin coğrafyasından etkilenir ve o ilçenin de emlak piyasasını etkiler. Çiftlik kiralık ev tercih etmeyi düşünenlerin bu sebeple semtin ekonomisi ve coğrafyası hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçe ekonomisi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Semtte yetiştirilen başlıca tarım ürünleri, elma, fasulye, buğday, arpa, üzüm ve patates yetiştirilmektedir. İlçede hayvancılık da gelişmiştir. Bölgede en çok koyun yetiştirilmektedir. İlçede sepicilik, dokumacılık, keçecilik, halıcılık gibi önemli el sanatları hala yaşamaktadır. İlçe merkezi Beyazsu Deresi’nin kıyısına kurulmuştur. Semtte sanayi tesisi bulunmamaktadır. Küçük çaplı atölyeler ise yalnızca birkaç kişiye istihdam olanağı sağlamaktadır. Semt, 9 Mayıs 1990 yılında 3644 sayılı kanun ile kurulmuştur. Bu tarihten sonra, ilçe çok daha hızlı bir şekilde gelişmiştir. Çiftlik kiralık daire tercih etmeyi düşünenler ilçedeki hakim ekonomik sektörleri düşünerek hareket edebilirler.

Çiftlik Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 28.168 kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %51.54’ü erkek, geriye kalan %48.46’si ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. İlçenin nüfus grafiği 1990 yılından sonrasını göstermektedir. Semt üç kasaba ve birçok mahalle ve köyden meydana gelmiştir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %2.5 civarındadır. Semti oluşturan mahalleler gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Niğde Çiftlik kiralık ev arayanlar bu mahallelerden birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Yenikent Mahallesi
 • Alpaslan Mahallesi 
 • Çarşı Mahallesi
 • Çiftçi Mahallesi
 • Yeşilyurt Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Sağırgöl Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Küllüce Mahallesi
 • Asmasız Mahallesi
 • Yenice Mahallesi

Eğer Çiftlik kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Çiftlik kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Çiftlik Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.