/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çaybaşıcancel

Ordu Çaybaşı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çaybaşı Kiralık Konut Bakanlara Semt Rehberi

Çaybaşı kiralık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Çaybaşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı bir yerleşim birimidir.  İlçe, 165 kilometrekarelik geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Semtin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 530 metredir. İlçenin kuzey ve doğusunda Ünye, batısında İkizce ve güneyinde ise Akkuş ilçeleri bulunmaktadır. Ünye ilçesine bağlı bir bucak olan Çaybaşı, 1990 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur. Karadeniz’den yirmi bir kilometre uzakta bulunan semt, Akçay ve Cüri ırmakları arasında kurulmuştur. İsmini de zaten bu iki ırmaktan ve bulunduğu konumdan alır. Orta Karadeniz’de yer alan semtin doğası oldukça engebelidir. Ancak Doğu Karadeniz’deki gibi dik ve sarp yamaçlara pek rastlanmaz.

Çaybaşı Kiralık Konut Seçeceklere Semtin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi o bölgenin emlak piyasası hakkında ciddi ipuçları verir. Yöre ekonomisi ne kadar canlı ve hareketli ise emlak piyasası da o kadar canlı ve rekabete açıktır. Bu sebeple Çaybaşı kiralık ev tercih etmeyi düşünenlerin semtin ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerekir. Küçük ve şirin bir ilçe olan Çaybaşı’nın en önemli ekonomik faaliyeti tarım ve hayvancılıktır. İlçe halkının çok büyük bir bölümü geçimini bu iki faaliyetten sağlar. Semtte özellikle fındık üretimi yaygındır. Bunlara ek olarak soya, fasulye, patates ve şeker pancarı da yetiştirilir. Geniş arazilerde mısır yetiştirildiği de görülmektedir. İlçede tipik bir Karadeniz iklimi hakimdir. Kışlar ılık yazlar ise serin geçer. Bu durum ürün çeşitliliğini de etkilemiş durumdadır. Semtte tüm bunlara ek olarak koyun ve sığır besiciliği de yapılmaktadır. Semtte sanayi faaliyetlerine pek rastlanmaz. Bu sebeple büyük istihdam potansiyeline sahip fabrikaların varlığından söz edemeyiz. Ancak tarım ya da hayvancılıkla ilgileniyor, geçiminizi bu şekilde sağlıyorsanız Çaybaşı kiralık daire düşüncenizin oldukça mantıklı olacağını söyleyebiliriz. 

Çaybaşı Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK verilerine göre, semtin nüfusu 13.922 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin 7070’i erkek, geriye kalanı kadındır. Kısacası, nüfus cinsiyetlere oldukça dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. 1990 tarihinde kurulan ilçenin nüfus grafiği ise bir hayli hareketlidir. Zaman zaman azalma, zaman zaman ise artma eğilimine gire nüfus, 2019 yılı itibari ile pozitif yönlüdür. Daha net bir ifade ile ilçe nüfusu artmaktadır. Bugün nüfus artış hızı %10 civarındadır. Çaybaşı kiralık ev tercih etmeyi düşünenler, ilçeyi meydana getiren mahallelerin bir veya birkaçında araştırmalarını sürdürmek isteyebilirler:

  • Çınar Mahallesi
  • İlküvez Mahallesi 
  • Köklük Mahallesi 
  • Göksu Mahallesi 
  • Kapılı Mahallesi 
  • Aşıklı Çakıllı Mahallesi 
  • Taşkesiği Mahallesi
  • Mollalı Mahallesi
  • Akbaba Mahallesi 
  • Eğribel Mahallesi 

Eğer siz de Çaybaşı kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Çaybaşı kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çaybaşı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.