/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Perşembecancel
Orducancel

Ordu Perşembe Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Perşembe Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Perşembe kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Perşembe ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Perşembe ilçesi, Samsun Havaalanı’na 140 kilometre, Trabzon Havaalanı’na ise 190 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Neredeyse bütün ulaşım araçları Perşembe ilçesine ulaşım açısından kullanıma müsaittir. Ankara ve İstanbul illerine her akşam otobüs kalkmaktadır.

Perşembe Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Perşembe ilçesi, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan Ordu iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 224 km2’dir. Ordu ve Samsun illerini birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunmaktadır. Doğal bir koy özelliği göstermektedir. Dolayısıyla bir sahil kasabasıdır. Kordon Tepe adındaki oldukça dik ama küçük bir tepe eteğinde konuşlanmıştır. Ordu il merkezine 13 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Doğu Karadeniz Bölümü’ndeki ikinci en büyük doğal liman özelliğine sahiptir. 735 metre yükseltisi ile Sakarat Tepesi, Perşembe ilçesinin en yüksek noktasıdır. İlçe arazisi genel olarak engebeli bir karakteristiğe sahiptir. Maki türü çalılıklarından orman gülü topluluklarına kadar geniş bir doğal bitki örtüsü dizilimine sahiptir. İlçede akarsu bulunmaz, ancak dereler bolca mevcuttur. Önemli dereler arasında Akcaova, Kacalı, Kurtuluş ve Efirli Dereleri bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Ordu il merkezi bulunmaktadır. 
 • İlçenin batı yönünde Fatsa ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Ulubey ilçesi bulunmaktadır. 

Perşembe Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Perşembe kiralık ev arıyorsanız tipik bir Karadeniz iklimi, Perşembe ilçesinde de görülmektedir. Bir yıl boyunca her ay önemli miktarlarda yağış almaktadır. Bir sene içerisinde Perşembe ilçesine düşen ortalama yağış miktarı 1.153 milimetredir. Karla örtülü gün sayısı bir sene içerisinde 11’dir. Bu kar örtüsü en fazla 85 santimetreye kadar çıkmaktadır. Bir yıl içerisinde sıcaklık en fazla 34,7 santigrat dereceye çıkarken en düşük sıcaklık -7,2 santigrat derece olarak ölçülmüştür. Yıllık ortalama sıcaklık ise 13,7 santigrat derecedir. 

Perşembe ilçesinde tarım faaliyetleri yaygın olsa da bir diğer önemli ekonomik geliri turistik faaliyetler oluşturmaktadır. Perşembe ilçesinde bulunan kumsallar oldukça ünlüdür. Bu sakin ve doğal güzellikleri bol olan mekanları daha da yaygınlaştırmak için belediye önemli adımlar atmaktadır.

Perşembe Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Perşembe ilçesinde toplam 33.253 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,78’i erkek olup geriye kalan %48,22’sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %7,92 olarak tespit edilmiştir. 

Perşembe ilçesinde 54 adet mahalle mevcuttur. Perşembe kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

 • Efirli Mahallesi,
 • Düz Mahallesi,
 • Kaçalı Mahallesi,
 • Medreseönü Mahallesi,
 • Kozağzı Mahallesi,
 • Çınar Mahallesi,
 • Soğukpınar Mahallesi,
 • Çerli Mahallesi.

Perşembe sahibinden kiralık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.