/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulubeycancel

Ordu Ulubey Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ulubey Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler 

Ulubey kiralık konut ilanları arasında dilediğiniz kriterlere uygun olan evler EmlakJet üzerinden sizlerle buluşuyor. Bu sayede dilediğiniz zamanda ve yerde ilgili ilanlara vakit kaybetmeden göz atabilirsiniz. İlanları incelerken de bölge hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için bu yazıyı okumanız yeterli. Ulubey, Ordu ilinin ilçelerinden biridir. Ordu'ya 21 kilometre uzaklıkta olması nedeniyle birçok etkileşimi Ordu ile yapmaktadır. Salı günleri kurulan pazarı öğlesine öne çıkmıştır ki halk arasında ilçe yerine salıya gitmek, salıdan gelmek, salıda görüşmek gibi deyimler kullanılır. Ordu-Sivas karayolu üzerinde ve Canik Dağları yamacında kurulmuş olan Ulubey ilçesi 256 km² lik idari sınıra sahiptir. 586 m. Yükseklikte yer alan ilçe kuzey batıda Perşembe, batıda Gürgentepe, güneyde Mesudiye, Güney batıda Gölköy, Güney doğuda Kabadüz ilçeleriyle komşudur. Dağlık bir yapıya sahip olan ilçede Karadeniz ikliminin bir uzantısı olan ve her mevsim yağışlı olmakla beraber yağışların kış mevsiminde kar, yaz mevsiminde ise yağmur şeklinde düştüğü bir iklim görülmektedir. Uygun iklim ve yağış koşullarına bağlı olarak bitki örtüsü tarıma uygun alanlarda fındık, tarım dışı alanlarda ise yörenin asil bitki topluluğunu oluşturan geniş ve yer yer iğne yapraklı karma ormanlardır. Akarsu ağının fazla zengin olmadığı ilçede Melet Irmağı ve bu ırmağın kolu olan Sarpdere dışında önemli bir akarsu yoktur.

Ulubey Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Ulubey toprakları, 1071 Malazgirt zaferinden sonra Türk ve özellikle Çepni boylarına mensup aşiretler ve oymaklar tarafından yerleşim yeri oldu. Emir Danişmente, Selçuklu devletlerindeki İkta geleneğine uygun olarak Ulubey çevresindeki topraklar verildi. 14. yüzyıl ortalarında 15. yüzyıl başlarına kadar Mesudiye merkezli kurulan Hacı Emiroğulları beyliğine katıldı. Osmanlı sultanlarından Yıldırım Beyazıd’ın Karadeniz bölgesinde bulunan beylikleri idaresi altına almasından sonra, Mehmet Çelebi’nin Anadolu birliğini kurma teşebbüsleri sonucunda Ulubey’den Mesudiye’ye kadar uzanan iç bölgelerde Osmanlı topraklarına katılmış oldu. 1547 yılında Ulubey nahiyesi adını aldı.1958 yılına kadar nahiye olarak kaldı. Ve 1958 yılında ilçe oldu. 1958 Mart ayında ilk belediye teşkilatı kuruldu. Siz de eğer bu ilçede yaşamak istiyorsanız Ulubey kiralık müstakil ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Ulubey Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi 

2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 26.737’dir. Nüfusun %51,73’ünü erkekler ve %48,27’sini kadınlar oluşturur. Ulubey’in 2017 yılındaki nüfusu ise 16.990’dır. İlçenin nüfusu bir yıl içerisinde artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı da %57,37’dir. Nüfus yoğunluğu ise 9.747’dir. Ulubey kiralık konut arayışınızda bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Siz de ilçeyi ziyarete gelecekseniz ya da bu ilçede yaşamak istiyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Ordu Ulubey ilanlarına ve diğer ilçelerdeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Ulubey Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.