/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fındıklıcancel

Rize Fındıklı Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Fındıklı Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi

EmlakJet Fındıklı kiralık konut ararken size kolaylık sağlamak için yanınızda. İlçe hakkında bilinmesi gerekenleri derlediğimiz bu yazıda Fındıklı’nın emlak piyasasından tarihine kadar birçok noktaya değindik. Fındıklı, Rize iline bağlı bir ilçedir. İlçenin doğusunda Arhavi, batısında Ardeşen, Güneyinde Yusufeli ilçeleri ve kuzeyinde ise Karadeniz ile çevrili olup, 13 kilometre kıyı şeridi vardır. Kıyıda çok az olan düzlük alanlar Kaçkarlara doğru, tepeler ve dağlar şeklinde yükselir. Vadiler arasında yer yer düzlükler mevcuttur. İlçe topraklarını Sümer, Arılı ve Çağlayan derelerinin etrafındaki vadiler oluşturur. Kaçkar eteklerine doğru yükseldikçe daimi kar sınırları ile karşılaşılır. Tipik Karadeniz arazi yapısı ve iklimine sahip olan ilçede yılın 6 ayı kapalı, 4 ayı çok bulutlu, 1,5 ayı bulutlu, 19 gün açık hava bulunmakta ve 365 günün yarısı yağışlı geçmektedir. En yüksek sıcaklık 30 derece, en düşüğü ise –4 derece civarındadır. Yöre halkının bölge şartlarına göre geçim kaynağı, başta çay ve fındık olmak üzere kısmen meyvecilik, su ürünleri, arıcılık ve hayvancılıktır.

Fındıklı Kiralık Konut Bakanlara Bölge Tarihi

Roma İmparatorluğu ve Trabzon İmparatorluğu egemenlikleri altında kalan Fındıklı, 1509'da Osmanlı egemenliğine girdi. İlçe, Artvin'e bağlıyken, 1953'te Rize'ye bağlandı. Adını ise zamanında sakinlerinin fındık yetiştirmesinden dolayı alan fakat artık yerini çay yetiştiricilerine bırakmış bir ilçedir. Kıyı şeridi çok geniş olmayan, ancak denizden Kaçkarlara gittikçe genişleyen, Abu ve Pishala derelerinin arasında kalan geniş vadileri ile yarı tropikal bir bölgedir. Fındıklı ilçesi Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’un fethinden sonra Osmanlı egemenliği altına girmiştir. Önceden bölgede Tiranlılar, Makedonlar ve Bizanslılar yaşamıştır. 1886 yılına kadar karye olan Fındıklının eski adı Viçe’dir. Kaynaklara göre Viçe 1887 yılında Hopa ilçesine bağlı bir nahiye oldu. 1916 yılında Rus işgaline uğrayan Viçe, Rusya'da 1917 yılında gerçekleşen Bolşevik ihtilalinden sonra imzalanan Brest Litovsk Barış Antlaşmasından sonra 1918 yılında işgalden kurtulmuştur. Viçe, 1947 yılında Fındıklı adıyla Artvin iline bağlı bir ilçe olmuş ve 1948 yılında belediye teşkilatı kurulmuştur. Fındıklı 1953 yılında Artvin ilinden ayrılıp Rize iline bağlanmıştır. Siz de eğer Fındıklı kiralık daire arayışınızda bu ilçeyi tercih etmek istiyorsanız ilgili ilanlara sitemizden göz atabilirsiniz

Fındıklı Kiralık Konut Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre Fındıklı kiralık konut fiyatları 908 Türk Lirasıdır. İlçedeki evlerin alanları 139 metrekareden oluşur. Ortalama birim kira 7 Türk Lirasına denk gelir. Yine de bu verilerin ortalama olduğunu, evin sahip olduğu çeşitli özelliklere ve dönemden döneme kira fiyatlarının değişebileceğini unutmamalısınız. Evlerin fiyatları ve ortalama alanları şu şekildedir;

  • 3+1, 140 metrekare bir daire 914 Türk Lirasıdır.

Siz de eğer bütçenizi ayarladıysanız aradığınız evlere ulaşmak EmlakJet sayesinde artık çok kolay. Hayalinizdeki eve bir an önce yerleşmek istiyorsanız Rize Fındıklı sahibinden kiralık ev ilanları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.