/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Geyvecancel

Sakarya Geyve Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Geyve Kiralık Konut Arayışı İçerisinde Olanlara Semt Hakkında Önemli Bilgiler 

Geyve kiralık konut bakanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak, ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve biraz daha yaklaşmış olacaksınız. Geyve, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Sakarya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Sakarya bölgenin en gelişmiş ve en sanayileşmiş illerinden biridir. Sakarya, on altı ilçeden meydana gelmiş büyük bir yerleşim birimidir. Marmara Bölgesi’nin en önemli illerinden biri olan Sakarya’nın en önemli yedinci ilçesi ise Geyve’dir. Geyve ilçesi, kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.92’sine ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Geyve’den önce Karasu, Hendek ve Erenler ilçeleri gelmektedir. Osmanlı İmparatorluğu dönemindeyken ilçe statüsüne kavuşan semt, 1830 yılından beri bu statüdedir. Semt, 1954 yılına kadar Kocaeli’ne bağlı bir yerleşim birimi olmuştur. Daha sonra Sakarya’ya bağlanmıştır. 

Geyve Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Geyve kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız yazıda ilçenin coğrafi özelliklerine değindik. Geyve ilçesi, 780 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Yüzölçümü bakımından kentin en büyük semtlerinden biridir. Bunlara ek olarak, semtin denizden yüksekliği, daha doğrusu rakımı yaklaşık olarak 80 metredir. İlçe, Marmara Bölgesi’nin doğusunda, Sakarya ilinin ise güney hattında bulunmaktadır. Semtin doğusunda Karapürçek ve Taraklı, batısında Pamukova, kuzeyinde Sapanca semti ve Adapazarı yer almaktadır. Geyve bunlara ek olarak güney bölümünde Osmaneli ve Gölpazarı semtleri ile de komşudur. İlçe, Türkiye’nin en verimli arazileri üzerinde bulunmaktadır. Bu sebeple de çok çeşitli tarımsal ürün yetiştirilmektedir. Bahsi geçen durum nedeniyle Geyvede kiralık köy evi arayanların sayısı bir hayli fazladır. Coğrafi yapının uygunluğu ve iklim yapısı, ekonomik faaliyetlerin çeşitlenmesini sağladığı Geyve ilçesi, sahip olduğu doğal güzellikler ve sunduğu huzurlu hayatla birçok kişinin tercihi olmaktadır. Geyve kiralık daire tercih edecekler, ilçenin tüm bu imkanlarından yararlanma imkanı bulacaktır. 

Geyve Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, semtte ikamet eden kişilerin sayısı 49.760’tır. İlçede ikamet edenlerin %50.43’ü erkek, %49.57’si ise erkektir. Cumhuriyetten önce kurulmuş olan ilçenin nüfus grafiği 2011 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bugün de bu artış devam etmektedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %2.11’dir. Semt birçok mahalleden meydana gelmiştir. Biz bu mahalleleri  gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre Sakarya Geyve kiralık ev düşünenler için sıraladık:

  • Tepecikler Mahallesi 
  • Ali Fuat Paşa Mahallesi
  • Yörükler Mahallesi
  • Orhaniye Mahallesi
  • Gazi Süleyman Paşa Mahallesi
  • İnciksuyu Mahallesi
  • Karaçam Mahallesi
  • Camikebir Mahallesi
  • Çeltikler Mahallesi
  • Eşme Mahallesi

Eğer Geyve kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Geyve kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Geyve Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.