/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hendekcancel

Sakarya Hendek Kiralık Ev

araması için 7 ilan bulundu

Hendek Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet .com ekibi olarak kiralık ev arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hendek kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hendek Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Hendek ilçesinin topraklarının büyük bir kısmını Hendek Ovası oluşturmaktadır. İlçenin küçük bir kısmı Karadeniz sınırları içerisinde yer alırken, büyük bir kısmı ise Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe 1907 yılında belediye teşkilatlanmasına kavuşmuştur. Hendek kiralık konut arayan kişiler ilçenin ekonomisi ve iklimi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe geçiş ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle her mevsim yağış almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli su sanayisi ve tarım faaliyetleri oluşturmaktadır. Hendek kiralık ev arayan kişiler Aytaç Su, Kardelen Su, Flora Su kaynakları ve fabrikalarının bu bölgede yer aldığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında ise mısır, buğday, şeker ve fındık tarımı yoğun olarak sürdürülmektedir.

Hendek Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 84 bin 99’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,20’sini (41 bin 378) erkek, yüzde 50,80’ini (47 bin 721) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hendek kiralık daire arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 91 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aktefek Mahallesi, Aşağıçalıca Mahallesi, Bakacak Mahallesi, Balıklıihsaniye Mahallesi, Büyükdere Mahallesi, Çakallık Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çayırbaşı Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Hacimbey Mahallesi, Halaç Mahallesi, Hamitli Mahallesi, Harmantepe Mahallesi, Hicriye Mahallesi, Hüseyinşeyh Mahallesi, İkbaliye Mahallesi, İkramiye Mahallesi, Kadifekale Mahallesi, Kahraman Mahallesi, Kalayık Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karatoprak Mahallesi, Kargalı Martinler Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Necatipaşa Mahallesi, Nuriye Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Rasimpaşa Mahallesi, Sarıdede Mahallesi, Sarıyer Mahallesi, Servetiye Mahallesi, Sivritepe Mahallesi, Sofular Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Sukenarı Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Sümbüllü Mahallesi, Şeyhler Mahallesi, Turanlar Mahallesi, Tuzak Mahallesi, Türbe Mahallesi, Uzuncaorman Mahallesi, Uzunçarşı Mahallesi, Yağbasan Mahallesi, Yarıca Mahallesi ve Yayalar Mahallesi’dir.

Hendek Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

Hendek ilçesinden ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının sahip olduğu eğitim kadroları bakımından oldukça başarılıdır. Bu nedenle ilçe halkı ilçedeki eğitim imkanlarından oldukça memnundur. Sakarya Hendek kiralık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Mustafa Asım İlköğretim Okulu: Başpınar, Remzi Efendi Caddesi No:123, 54300 Hendek/Sakarya. Daha detaylı bilgiler için (0264) 614 61 12 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Noksel İlkokulu: Mahmutbey Mahallesi, 213. Sokak Pk:54300, 54300 Hendek/Sakarya. Daha detaylı bilgiler için (0264) 614 61 07 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atikehanım İlköğretim Okulu: Başpınar, No:2, 54300 Hendek/Sakarya. Daha detaylı bilgiler için (0264) 379 31 12 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık konut tercihini Sakarya ilinin Hendek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sakarya Hendek uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Hendek Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.