/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karapürçekcancel

Sakarya Karapürçek Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Karapürçek Kiralık Konut Arayanlara Semt Rehberi

Karapürçek kiralık konut tercih etmeyi düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Size de okuması kaldı. Karapürçek, ülkemizin Marmara ve Karadeniz Bölgeleri’nde toprakları bulunan Sakarya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Karapürçek ilçesi ise Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. İlçe, 478 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı, başka bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 155 metredir. İlçenin doğusunda Akyazı ilçesi, batısında Sakarya ilinin kent merkezi, güneybatısında Geyve ilçesi yer almaktadır. Sakarya’nın güneydoğusunda yer alan semt, engebeli bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin kuzeyi engebeli bir araziye sahipken, güneyinde ova yer almaktadır. İlçede, Marmara ve Karadeniz iklimi aynı anda görülmektedir. Semtte kışlar bol yağışlı ve soğuktur. Yaz ayları ise sıcak geçmektedir. Semt topraklarının %65’i ormanlarla kaplıdır. En çok gürgen, meşe, kayın ve kızılçam ağaçları görülmektedir. 

Karapürçek Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o il veya ilçenin emlak piyasası hakkında çok belirleyicidir. İlçede birden fazla ekonomik sektör varsa, istihdam olanağı fazla ise emlak piyasası da hareketlidir. Çeşit fazla olduğu gibi rekabet de fazladır. Karapürçek kiralık daire düşünenlerin bu sebeple semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçenin ekonomisi tarıma ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Ovalık bir arazi üzerine kurulmuş olan semtin toprakları tarıma elverişlidir. Bu sebeple tarımsal üretim ve verim yüksektir. İlçede arpa, buğday, fasulye, mısır, patates başta olmak üzere birçok farklı tarımsal ürün yetiştirilmektedir. Semtte meyvecilik yeni yeni gelişmektedir. Semtte tarımla uğraşanların büyük bölümü hayvancılık da yapmaktadır. İlçede büyükbaş hayvan besiciliği yapılmaktadır. Tüm bunların yanında arıcılık ve ipekböcekçiliği de önemli bir geçim kaynağıdır. Kümes hayvancılığı da semt ekonomisi için önemli bir ekonomik faaliyettir. Eğer tarım ya da hayvancılıkla uğraşıyorsanız Karapürçek kiralık ev tercihiniz son derece mantıklı olacaktır. 

Karapürçek Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Karapürçek ilçesinin nüfusunun 13.041 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %50.97’si erkek, geriye kalan %69.03’ü ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır diyebiliriz. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.29’una  ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. İlçenin nüfus grafiğine bakıldığında 2015 yılından sonra önemli bir artış meydana geldiği görülmüştür. İlçenin nüfus artış hızı %2 civarındadır. Sakarya Karapürçek kiralık daire seçecekler için biz ilçeyi meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık. Kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz mahallede arayışlarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Teketaban Mahallesi
  • İnönü Mahallesi
  • Yazılıgürgen Mahallesi
  • Ahmetler Mahallesi
  • Mecidiye Mahallesi
  • Mesudiye Mahallesi
  • Yüksek Mahallesi
  • Hocaköy Mahallesi
  • Kanlıçay Mahallesi

Eğer Karapürçek kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Karapürçek kiralık daire yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Karapürçek Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.