/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kaynarcacancel

Sakarya Kaynarca Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kaynarca Kiralık Konut Seçmeyi Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Kaynarca kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Gelin, bu güzel ve şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Kaynarca, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Sakarya iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, 360 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazinin üzerine yayılmış durumdadır. Semtin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak 50 metredir. İlçenin daha önceki ismi Şeyhler’dir. Semt daha sonra Cumhuriyet döneminde bu ismi almıştır. İlçe, kent merkezinden yaklaşık olarak otuz kilometre uzakta yer almaktadır. Semt, kentin kuzeybatısında yer almaktadır. İlçenin doğusunda Karasu, batısında Kocaeli’ye bağlı olan Kandıra ilçesi, güneyinde Adapazarı yer almaktadır. Kaynarca, kuzeyinde Karadeniz ile kavuşmaktadır. İlçede yer alan Acarlar Gölü, bölgenin en önemli turistik merkezlerindendir. Acarlar Gölü, Karadeniz’den 700 metre uzakta yer alan adeta bir cennettir.

Kaynarca Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin emlak piyasasını etkiler. İstihdam potansiyeli yüksek, güçlü bir ekonomik yapı ilçenin emlak piyasasını hareketlendirir. Bu sebeple Kaynarca kiralık daire tercih etmeyi düşünenlerin semtin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçe halkının büyük bölümü tarımla ilgilenmektedir. Semtte, 19875 dekarlık tarım arazisine sahiptir. İlçe yüzölçümünün %54’ü tarıma elverişlidir. Buna ek olarak semtin %20’si sulanabilir arazi niteliğindedir. Bu bölgelerde her türlü tarımsal ürün yetiştirilebilmektedir. İlçe arazisinin %9’u ise tarıma elverişsiz, kıraç arazidir. Tüm bunlara ek olarak semtte hayvancılık yapılmaktadır. İlçede hayvancılık çok gelişmiştir. 3956 çiftçi ailesi, hayvancılıkla da ilgilenmektedir. Süt inek besiciliği oldukça yaygındır. İlçede  16995 büyükbaş hayvan bulunmaktadır. 525 faal kümes bulunmaktadır. İlçe genelinde sanat ve ticaret faaliyetleri de gerçekleştirilmektedir. Kaynarca kiralık ev bakanların bu bilgilere göre hareket etmesi çok önemlidir. 

Kaynarca Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfusu 

Kaynarca ilçesinde, 24.255 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %51’i erkek, geriye kalanı ise kadındır. Daha açık bir ifade ile semt nüfusunun 12.415’i erkek, 11.840’ı ise kadındır. İlçedeki nüfus grafiği oldukça hareketlidir. İlçenin nüfusu son beş yılda artma eğilimindedir. Semtteki popülasyonun artış hızı %2.03’tür. İlçe birçok mahalleden meydana gelmiştir. Köy ve köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Semti meydana getiren mahalleler gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Sakarya Kaynarca kiralık ev seçecekler bu yerleşim birimlerinden birini seçebilirler:

  • Orta Mahallesi
  • Konak Mahallesi
  • Büyükyanık Mahallesi
  • Hatipler Mahallesi
  • Merkez Mahallesi
  • Turnalı Mahallesi
  • Yeşilova Mahallesi
  • Karaçalı Mahallesi
  • Topçu Mahallesi 

Eğer Kaynarca kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kaynarca kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Kaynarca Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.