/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pamukovacancel

Sakarya Pamukova Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Pamukova Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Pamukova kiralık konut bakanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak, ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan ilçeyi daha yakından tanımış olacaksınız. Pamukova, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Sakarya iline bağlı on altı yerleşim biriminden yalnızca biridir. Pamukova’nın toplam yüzölçümü 289 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık olarak 100 metredir. İlçe merkezinde bu rakam 80 metreye kadar düşmektedir. Semt, Marmara Bölgesi’nin doğusunda yer alırken, Sakarya ilinin güney hattında bulunmaktadır. İlçe doğusunda Geyve, batısında Kocaeli, kuzeyinde Sapanca ve Merkez ilçe, güneyinde ise Bilecik iline bağlı olan Osmaneli ve Gölpazarı semtleri yer almaktadır. İlçe Sakarya ilinin doğu batı hattında uzanmaktadır. İlçenin en önemli yükseltisi Samanlı Dağları iken, en önemli akarsuyu Sakarya Nehri’dir. 

Pamukova Kiralık Konut Seçeceklere Bölgenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o il veya ilçeye kendinizi daha yakın hissetmenizi sağlar. Bu sebeple özellikle başka yerleşim birimlerinden gelerek Pamukova kiralık daire tercih etmeyi düşünenlerin semtin tarihi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Pamukova ilçesinde ilk yerleşim tarih öncesi çağlarda başlamıştır. Tarih öncesi çağlara ait höyükler, arkeolojik kazılarla bulunmuştur. Neolitik ve Kalkolitik Çağlardan itibaren yerleşimin olduğu semt, birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlçe, Bitinyalılardan, Romalılara, Bizanslılardan Osmanlılara kadar birçok farklı uygarlık tarafından fethedilmiştir. İlçe, 1312 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu olan Osman Gazi tarafından alınmıştır. Başlangıçta Akhisar ismine sahip olan ilçe daha sonra Pamukova adını almıştır. İlçe 1874’te Geyve’ye bağlı bir bucak haline gelmiştir. 1946 yılında belediye teşkilatı kurulmuştur. 1987 yılında ise Sakarya’ya bağlı bir ilçe haline gelmiştir. Pamukova kiralık ev arayanlar, yazının bu kısmını okuduktan sonra yaşamayı düşündükleri yerleşim birimi hakkında daha çok bilgi sahibi olmuş olacaktır.

Pamukova Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 29.386 kişiye ulaşmış vaziyettedir. Bu kişilerin %50.31’i erkek, geriye kalan %49.69’u ise kadındır. İlçe kent nüfusunun yüzde %2.91’ine ev sahipliği  yapmaktadır. Kentin en gelişmiş onuncu ilçesidir. İlçenin nüfusu 2010 yılından beri sürekli olarak artmıştır. İlçe nüfusu bugünde artma eğilimindedir. Semtteki popülasyonun artış hızı %0.32 olarak hesaplanmıştır. İlçe, mahallelerden meydana gelmiştir. Köy dahil olmak üzere köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Sakarya Pamukova kiralık ev tercih edecekler aşağıdaki mahallelere göz gezdirebilirler:

  • Elperek Mahallesi 
  • Yenice Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Gökgöz Mahallesi
  • Mekece Mahallesi
  • Turgutlu Mahallesi
  • Şeyh Varmaz Mahallesi
  • Bacıköy Mahallesi
  • Teşvikiye Mahallesi

Eğer Pamukova kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Pamukova kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.