/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçakalecancel

Şanlıurfa Akçakale Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Akçakale Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akçakale kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralama sürecinize hız kazandırabilirsiniz.

Şanlıurfa iline bağlı Akçakale ilçesinin toplam yüzölçümü 691 kilometrekare olup denizden yüksekliği 360 metredir. Akçakale kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Akçakale kiralık ev arayan kişiler ilçenin karasal iklim bölgesi içerisinde yer aldığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım faaliyetleri ile ilgilenilirken hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşılmaktadır.

Akçakale Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 115 bin 615’tir. İlçe nüfusunun yüzde 51,15’ini (59 bin 142) erkek, yüzde 48,85’ini (56 bin 473) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akçakale kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 103 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Buket Mahallesi, Bulutlu Mahallesi, Büyücek Mahallesi, Büyüknaneli Mahallesi, Büyüktaş Mahallesi, Büyüktokaç Mahallesi, Cevher Mahallesi, Ceylanlı Mahallesi, Çakırlar Mahallesi, Deniz Mahallesi, Dibek Mahallesi, Donandı Mahallesi, Dorumali Mahallesi, Düzce Mahallesi, Edebey Mahallesi, Eke Mahallesi, Ekinyazı Mahallesi, Erdemler Mahallesi, Erecek Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Geçittepe Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Gündaş Mahallesi, Güneren Mahallesi, Güvenç Mahallesi, Hacıekber Mahallesi, Haktanır Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İkizce Mahallesi, İncedere Mahallesi, Karatepe Mahallesi ,Kayalık Mahallesi ve Keçili Mahallesi’dir.

Akçakale Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

İlçeden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt verebilecek zenginliktedir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre bu eğitim kurumlarının eğitim kalitesi de oldukça yüksektir. Şanlıurfa Akçakale kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • İbni Sina İlköğretim Okulu: Süleymanşah, İbrahim Gündoğan Caddesi, 63500 Akçakale/Şanlıurfa. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0414) 411 23 26 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlkokulu: Atatürk Mahallesi, Aygün Sokak, Pk:63500 Akçakale/Şanlıurfa. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0414) 411 21 76 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Akçakale ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Akçakale uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Akçakale Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.