/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Siverekcancel

Şanlıurfa Siverek Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Siverek Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Siverek kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Şanlıurfa iline bağlı Siverek ilçesi bulunduğu konum itibari ile yer yer dağlık ve yer yer engebeli arazilerden oluşmaktadır. Siverek kiralık konut arayan kişiler ilçe iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Siverek kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda da ilçede tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşmaktadır.

Siverek Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 260 bin 970’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,57’sini (131 bin 983) erkek, yüzde 49,43’ünü (128 bin 987) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Siverek kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 174 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aşağıalınca Mahallesi, Aşağıkarabahçe Mahallesi, Aşağıkaracaören Mahallesi, Aşağıyalankoz Mahalles,  Aşlıca Mahallesi, Atmaca Mahallesi, Avurtepe Mahallesi, Ayrancı Mahallesi, Ayvanat Mahallesi, Azıklı Mahallesi, Bağcı Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bakırca Mahallesi, Baki Mahallesi, Bakmaç Mahallesi, Bardakçı Mahallesi, Başbük Mahallesi, Başdeğirmen Mahallesi, Batı Mahallesi, Bayırözü Mahallesi, Benek Mahallesi, Beybaba Mahallesi, Beyçeri Mahallesi, Beydeş Mahallesi, Bozkuyu Mahallesi, Bozlak Mahallesi, Böğürtlen Mahallesi, Bürüncek Mahallesi, Büyükgöl Mahallesi, Büyükkazanlı Mahallesi, Büyükoba Mahallesi, Büyüktepe Mahallesi, Büyükyakıtlı Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Canpolat Mahallesi, Cinhisar Mahallesi, Çağa Mahallesi, Çağdaş Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Çatlı Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çaylarbaşı Mahallesi, Çeltik Mahallesi, Çepni Mahallesi, Çevirme Mahallesi Çiftçibaşı Mahallesi ve Çubuklu Mahallesi’dir.

Siverek Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

Siverek ilçesinden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları ile ilgili olarak detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kalitesi de oldukça yüksektir. Şanlıurfa Siverek kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Selçuk İlkokulu: Fırat Mahallesi, Çermik Bulvarı, Pk:63600 Siverek/Şanlıurfa. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0414) 552 20 81 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • İsmet Paşa Orta Okulu: Fırat, Fırat 9. Sokak No:11, 63600 Siverek/Şanlıurfa.

Sizler de kiralık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Siverek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Siverek uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Siverek Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.