/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Suruçcancel

Şanlıurfa Suruç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Suruç Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Suruç kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Suruç ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Suruç ilçesinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Özellikle din tarihi açısından oldukça önemli olaylara şahit olduğu bilinmektedir. Cumhuriyet Dönemi sonrasında ise 1923 senesinde bir ilçe olma statüsü kazanmıştır. 

Suruç Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Suruç ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan ve Orta Fırat Bölümü’nde kalan Şanlıurfa iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 735 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 537 metredir. Suruç, Şanlıurfa il merkezine 46 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Mürşitpınar Köyü’ne ise 10 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır. Gaziantep ili ile Şanlıurfa ilini birbirine bağlayan karayolundan ise yalnızca 6 kilometre uzaklıkta konuşlanmıştır.

Suruç Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Suruç kiralık daire arayışında olanlar için Suruç ilçesinde çoğunlukla karasal iklim gözlemlenmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ılıman hava koşulları içerisinde geçmektedir. Yılın en sıcak zamanları Temmuz ve Ağustos aylarına denk gelmektedir. Yıl içerisinde hava sıcaklığının 40 santigrat dereceyi geçtiği görülebilmektedir. Aralık ve Ocak ayları ise yılın en soğuk zamanlardır. Geceleri 0 santigrat derecenin altındaki hava koşulları pek yaygın olmasa da görülmektedir. Ekim ve Nisan aylarında yılın en çok yağışı düşer. 

Suruç ekonomisinin büyük bir kısmını tarım ve hayvancılık faaliyetleri meydana getirmektedir. İlçe içerisinde gerçekleştirilen tarım faaliyetlerinin sonucunda en çok buğday, pamuk, arpa, mercimek, mısır ve üzüm ürünleri göze çarpmaktadır. Bunların yanında antepfıstığı, nohut ve erik üretiminin de az da olsa ekonomik katkısı vardır. 

Suruç Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Suruç ilçesinde toplam 104.302 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,16’sı kadın olup geriye kalan %50,84’ünü ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,02 olarak tespit edilmiştir. 

Suruç ilçesinde 95 adet mahalle mevcuttur. Suruç kiralık eşyalı ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

  • Aydın Mahallesi,
  • Sarayaltı Mahallesi,
  • Yıldırım Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,Dikili Mahallesi,
  • Hürriyet Mahallesi,
  • Aligör Mahallesi,
  • Demokrasi Mahallesi.

Suruç Aydın Mahallesi kiralık eşyalı ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Suruç Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.